Karacabey’de Açılışlar Serisi Devam Ediyor

İlçede ‘topyekûn kalkınma’ adına kolları sıvayan Karacabey Belediyesi, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği yatırımların açılış törenlerini hız kesmeden sürdürüyor.


 Açılışlar dizisine Gölkıyı Mahallesi’ndeki, meydan ve cami bahçesi düzenleme çalışmalarının yanı sıra; hizmet binalarının açılışı ile yeni bir halka daha eklediklerini kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan; Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan yapısal ve bürokratik uyum sorunlarının süreç içinde giderilmesi ile birlikte, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Karacabey Belediyesi’nin büyük ölçekli projeleri de peş peşe hayata geçirmeye başladığını söyledi.

 İlçenin 64 kırsal mahallesinde adeta yatırım seferberliği başlatan Karacabey Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne kavuşan kırsal yörelerde, ‘topyekûn kalkınma’ adına gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilçe halkının takdirini toplamayı sürdürüyor.

Karacabey Belediyesi, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği yatırımların açılış törenlerine, Uluabat Gölü’ne bitişik konumda yer alan Gölkıyı Mahallesi’ndeki köy hizmet binaları ile düğün salonunun açılışı ile devam etti.

Açılışlara Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Oldukça geniş bir katlımla gerçekleştirilen açılış töreninde; İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Erdal Özköroğlu, İlçe Tarım Müdürü Cemer Erken, belediye meclis üyeleri, siyasi parti yöneticileri, resmi ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile birlikte, muhtarlar ve vatandaşlar hazır bulundu.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan; Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan yapısal ve bürokratik uyum sorunlarının süreç içinde giderilmesi ile birlikte, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Karacabey Belediyesi’nin büyük ölçekli projeleri de bir bir hayata geçirdiğini belirterek, bu sayede kırsaldaki yaşam standardının da her geçen gün daha da yükseldiğini kaydetti.

Karacabey’de Büyük Ölçekli Yatırımlar Gerçekleştiriliyor

 Karacabey’i 85 mahallesi ile birlikte, bambaşka bir görünüme kavuşturacak önemli projeleri; tüm devlet kurumları ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Ali Özkan, bu önemli projeler arasında Gölecik ve Gölkıyı barajları, 170 Milyon tutarındaki kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu şebekeleri gibi önemli yatırımların ön plana çıktığını ifade etti.

Karacabey’e Yeni Yatırımlar Kazandıracağız

Tüm ilçe halkı adına elde edilen bu kazanımlardan büyük gurur duyduklarını belirten Özkan, böylesine büyük ölçekli yatırımların ilçeye kazandırılması adına, tüm resmi kurumlar nezdinde girişimlerini de kararlılıkla sürdürdüklerinin altını çizdi.

Başkan Ali Özkan ayrıca; eşsiz ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile coğrafi konumundan kaynaklanan avantajları sayesinde de ilçe adının kalkınmış kentler arasına yazdırılma hedefine emin adımlarla ilerlendiği vurgusunda bulundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin