Karacabey’de “Başkanımla Okuyorum” etkinliği ses getiriyor

Karacabey Belediye Başkan Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen “Başkanımla Okuyorum” etkinlikleri tüm hızı ile devam ediyor.


Başkan Ali Özkan, bu haftaki buluşmada okuma alışkanlığı kazanmanın önemine vurgu yaparken, sanal ortamda yer alan zararlı içeriklere karşı da öğrencilerin uyanık olması gerektiğine dikkat çekti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve her hafta bir başka okulda ilkokul öğrencileri 

ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri, ses getirmeye devam ediyor.

Bursa kamuoyunda da önemli ölçüde ses getiren etkinliklerin bu haftadaki bölümü Yenikaraağaç Mahallesi İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında öğrenciler, belediye başkanı ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak olurken, Başkan Ali Özkan sanal ortamda yer alan zararlı içeriğe karşı da öğrencilerin uyanık olması gerektiğine dikkat çekti.

Okuma alışkanlığı başarıyı peşinden getirir 

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, “Bizler, eğitime ve öğretime son derece önem veriyoruz. Bununla alakalı ilçemizde bu zamana kadar çeşitli yaptırımlarımız olmuştu. Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile sizlerin karşısına çıkmaktan son derece mutluyuz. Sizlerle bu anlamlı etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var.

 Okuma alışkanlığı kazanmamız, tüm hayatımız boyunca bize gereken öz güveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir. Bu vesile ile etkinliklere katılım gösteren tüm öğrenci ve öğretmenlerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin