KARACABEY’DE BİR PARKA “DAMSIZ” GİRİLMİYOR!

BU NASIL UYGULAMA?


KARACABEY GENÇLİK PARKI’NIN BİR BÖLÜMÜNE “DAMSIZ” YANİ KIZ ARKADAŞSIZ GİRİLMİYOR!


Karacabey Gençlik Parkı’nın kuzey bölümünde belediyece kiraya verilen ve işleticisi tarafından kışlık kapalı bir mekan ile büyük beton saksılara dikilmiş bodur ağaçlarla içerisi  dışarıdan bakılınca görülmez hale getirilmiş bölümüne, delikanlılar ya da genel adı ile erkekler, yanlarında kız arkadaşları ya da yine genel tanımla bir “DAM” yani bayan olmadan  alınmıyor.

“AİLEYE MAHSUS” denilerek, gündüz genç erkeklerin kız arkadaşları ile buluşup konuşmalarına olanak sağlamak amacıyla düzenlenmiş olduğunu akla getiren bu yer, büyük beton saksılara ekilmiş ağaççıklarla etraftan görülmeyi engelleyecek şekilde dizayn edilmiş. Yanlarında kız arkadaşları ya da bayan yakınları bulunmayan erkeklerin alınmadığı bu yere alışılmış bir anlatımla “DAMSIZ GİRİLMİYOR!” Peki neden aile olmayan bir delikanlı ile kız arkadaşı dışarıdan bakınca görülmeyen ve bu gençlerin dilinde olan argo söylemle  “SOTA  YERE” sorgusuz sualsiz alınıyor. Onlar aile değiller ki? 

 

 

Karacabey Gençlik Parkı’ndaki gençlerin buluşma noktası olan bu yerin etrafındaki beton saksılara ekilmiş ağaççıklar kaldırılarak,  içeride bulunanların kimin kiminle olduğunun görünür hale getirilmesi ailelerin ortak dileğidir.

Bu konu,  emniyetin ve belediyenin ortak çalışması ile çözüme kavuşturulmalıdır.Aksini düşünmeye meydan vermeden, gençlerin gizli saklı  ve suç oluşturacak bir eylemleri olmadığı bakan herkesçe görülmeli ve bilinmelidir.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin