Karacabey’de Dolmuş Fiyatlarını Düşüren Karar Yürürlükte

Karacabey gündeminde önemli yer tutan, yolcu taşıma ücretlerindeki 2 aydan bu yana uygulanan zamlı tarifeye son veren yasal tebligat, Mobil Başkan Ali Özkan tarafından Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’na tebliğ edilerek,halen uygulanmakta olan fiyatlar aşağıya çekildi.

Karacabey halkını yakından ilgilendiren ve şehiriçi yolcu taşıma ücretlerinde 2 aydan bu yana uygulanan zamlı tarifeye son veren yasal tebligat, Karacabey Şoförler Odası’na tebliğ edilerek mevcut zamlı fiyatlar aşağıya çekildi.

minibustarifesi

 Bursa ve ilçelerinde şehir içi yolcu taşıma tarifesini belirlemeye yetkili tek kurum olan Bursa Büyükşehir UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) Üst Kurul Başkanlığı’nca alınan karar, imzaların tamamlanmasının ardından önceki günKaracabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başkanlık makamında,Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay’a tebliğ edildi.

Tebliğ edilen karar gereğince, minibüsçüler tarafından 2 aydan bu yana uygulanan ve yasal dayanağı olmayan zamlı tarifeye son verilirken, taşıma ücretleri daha önceden de belediye tarafından duyurulduğu şekilde;  öğrenciler için artırım yapılmaksızın eskiden olduğu gibi yine 1 TL, büyükler için de 25 kuruş zamla, 1,75 kuruş olarak uygulanacak.

bld_0076

Vatandaşlar Karardan Memnun

UKOME kararı ile fiyatları aşağıya çeken yeni tarifeden ve aile bütçelerini önemli ölçüde rahatlatacak zamsız uygulamadan memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, ilçe halkı yararına kuralları titizlikletakip eden Karacabey Zabıtasına da teşekkürlerini sundu.

bld_0081

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin