KARACABEY’DE EV HANIMLARINA BİLGİSAYAR KURSU

(ÖZEL HABER)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EV HANIMLARINA YÖNELİK DÜZENLEDİĞİ  ÜCRETSİZ SEYYAR BİLGİSAYAR KURSU KARACABEY’DE  DE BAŞLIYOR.


 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev hanımlarına yönelik düzenlediği seyyar bilgisayar kursu için kayıt işlemlerine başlandı.Kurslar çok yakında Karacabey’de stard alacak.

Bursa Mobil Eğitim Projesi (BUMEP)  elemanları bugün Karacabey’e geldi. İlçe merkezindeki Aile Hakimliği merkezlerine konuşlanan elemanlar, buralarda kursa gelmek isteyen hanımları kayıt altına almaya başladı.16 yaşından yukarıdaki her yaştan gönüllü hanıma ücretsiz eğitim vermeye başlayacak olan ve Karacabey Cumhuriyet Alanı’nı mekan tutacak olan özel donanımlı otobüste  verilecek olan kurslar 1,5 ay devam edecek.

ÜCRETSİZ VERİLECEK KURSLAR İÇİN ÖZEL DONANIMLI OTOBÜS GELECEK

Kursiyerlerin ayağına gelecek otobüslerdeki kurslar, hafta içi sabah 9.00 ile 17.00’a kadar açık olacak. Yetkililer,  “BUMEP” eğitimleri ile hanımların bilgisayar kullanmayı öğreneceklerini belirterek, “Yaşamakta olduğumuz teknoloji çağında geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızla  hanımlarımız kolayca iletişim kurmuş olacaklar” dediler.

 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin