Karacabey’de Geleneksel ‘Ihlamur Festivali’ Başladı

Karacabey Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ihlamur Festivali, Çalgıcı Mektebi’nin konseri ile başladı.


Dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarından birine ev sahipliği yapan Karacabey’de, 4 gün boyunca sürecek festivalde, ünlü isimlerin sahne performanslarının yanı sıra; gün boyu sürecek etkinliklerle ziyaretçiler, unutulmaz anlara tanık olacak…

Dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarından birine ev sahipliği yapan Karacabey’de, geleneksel hale getirilen Ihlamur Festivali başladı.

Etkinliğin ilk akşamında sahne alan Çalgıcı Mektebi, Yeniköy’de binlerce yazlıkçıya unutulmaz bir konser verdi.

Birbirinden renkli şarkılarıyla geceyi şenlendiren orkestra, Yeniköylü binlerce yazlıkçıya muhteşem bir gece yaşattı.

Ünlü İsimler Sahne Alacak

Etkinlikler kapsamında; Çalgıcı Mektebi’nin ardından Cuma Akşamı Nida Şan, Cumartesi akşamı İmera ve Pazar günü de Popstar İkizler (Kürşat ve Erdem Çömlek) sahne alacak. Ayrıca Cumartesi günü ıhlamur ormanlarında, Belediye Başkanı Ali Özkan’ın da katılacağı bir halk yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Gün Boyu Etkinlikler

Etkinlik boyunca oluşturulan stantlarda ise alışveriş şenliği, yerel ürünler, DJ Ali Toprak canlı müzik performansının yanı sıra; çocuklar için türlü eğlenceli oyun ve yarışmalar yer alacak.

Belediye Başkanı Ali Özkan da ıhlamur kokulu günler sloganıyla düzenlenen festivale, tüm bölge halkını beklediklerini dile getirdi.

Öte yandan, 4 gün sürecek festivalde, gün boyu sürecek etkinliklerle yazlıkçıların unutulmaz anlara tanık olması hedefleniyor.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin