KARACABEY’DE İŞARET DİLİYLE NİKAH

Karacabey ilçesinde işitme engelli çiftin nikahı tercüman eşliğinde işaret diliyle kıyıldı. Karacabey de ikamet eden işitme engelli Ayşe Kılıç (21) ile Bursa’da ikamet eden işitme engelli Onur Büyük (30) bir süre önce evlenmeye karar verdi.

 Aileleriyle birlikte Karacabey Belediyesi Evlendirme Memurluğuna gelen genç çiftin nikahını Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan kıydı. Genç çifte söylenen nikah akdi çevirmen tarafından işaret diliyle anlatıldı. Gençler yine işaret diliyle, evlilik akdine ‘evet’ dedi. Karacabey Belediyesi’nde nikah törenini gerçekleştiren  Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, gönül dilinin önemine vurgu yaparak “İnsanların gönlü konuştuğu zaman, dili çok bir şey ifade etmiyor, bugün bu duyguları hissettik” dedi.

Mobil Başkan Özkan, “Sessiz sedasız bir düğün seslendirilmiş bir şekilde gerçekleştirilmiş oldu. Ben, her iki aileye de hayırlı olsun diyorum, genç çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Nikah defterine imzaların atılmasının ardından gelin Ayşe Kılıç damadın ayağına basarak düğün adetini yerine getirdi. Bu sırada davetliler ve gençlerin yakınları duygulu anlar yaşadı. Evlilik cüzdanı Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından alkışlarla çiftlere teslim edildi.

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin