Karacabey’de İstanbul’un Fethi Kutlandı

İstanbul’un Fethi’nde, surlara ilk Türk bayrağını diken Uluabatlı Hasan’ın köyü Uluabat, önceki gün fetih dolayısıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaparken, Uluabatlı Hasan Anıtına çelenk konulmasının ardından vatandaşlar, cami bahçesinde verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.


İstanbul’un Fethi, önceki gün ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Karacabey’de de surlara ilk Türk bayrağını diken Uluabatlı Hasan, köyü olan Uluabat’ta, fetih dolayısıyla birtakım etkinliklerle anıldı.

Düzenlenen etkinlikler; Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Jandarma Komutanı Binbaşı Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Ali Özkan, siyasi parti temsilcileri ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

İlk olarak muhtarlık ve belediye tarafından hazırlanan çelenk Uluabatlı Hasan Anıtına koyuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından cami bahçesinde verilen iftar yemeğine geçildi.

Gerçekleşen iftar yemeğinde yüzlerce vatandaş protokol üyeleri ile birlikte orucunu açtı.

Kahramanlarımızı Rahmetle Yâd Ediyorum

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Böylesine yiğit bir askerin hemşerisi olmak bizler için ayrıca gurur verici. O mübarek günün kahramanlarını rahmetle yâd ediyorum. Böyle güzel bir kahramanın vesilesi ile orucumuzu sizlerle açacağımız için de son derece mutluyuz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Mehteran gösterisi ile anma programı son buldu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin