Karacabey’de ithal büyükbaş hayvanlar sahiplerine dağıtıldı

Son yıllarda özel sektörün hayvan ithalatı durdurulmasının ardından, besilik ve damızlık hayvan ithalatı devlet kurumları tarafından yapılmaya başlandı. Bu cümleden olarak Karacabey’de 120 adet dana sahiplerine teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından talep edilen Brezilya’dan ithal edilen 400 bin baş besilik danalardan 17 bin 500’ü Türkiye’ye geldi. Et ve Süt Kurumu tarafından dağıtımı yapılan ve gümrük ücreti ödenmeden Brezilya’dan ithal edilen ‘Angus’ ve ‘Brangus’ cinsi besilik hayvanlar sahiplerine teslim edildi.izmir-limani-na-turist-degil-angus-geldi-927354

Kırmızı Et Üreticileri Birlikleri tarafından besicilere teslim edildiğini ifade eden Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Karacabey’in birçok mahallesinde hayvan hastalıkları nedeni ile karantina uygulandığından, ilçemize düşen 120 adet dana merkez birliğimizin Düzce’de kiraladığı damlarda 22 günlük karantinayı geçirdikten sonra ilçemize getirilerek hayvan sahipleri İhsan Aydın ve Serdar Ün’e bedelleri alınarak teslim edildi. İkinci partide istenilen 625 adet ithal hayvanların talep listeleri birliğimiz tarafından alınarak merkez birliğimize gönderdik.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin