KARACABEY’DE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Başkan Özkan’dan ‘Dünya Kadınlar Günü’nde “Her Kadın Bir Çiçektir” Mesajı


Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında bir dizi etkinliğe imza atarak, tüm kadınların bu anlamlı gününü kutlarken, etkinliklerle ilgili; “Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı, her şeyimiz olan kadınlarımızın hak ettiği gerçek değere bir an önce ulaşması dileğiyle, tüm kadınlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gerçekleştirdiği bir dizi etkinlikle kutladı.

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlamaları kapsamında bir dizi etkinliğe imza atan Karacabey Belediyesi, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Halk Müziği konserinde, ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda büyük değer katan isimlere de plaket takdiminde bulundu.

“Tüm Kadınların Hak Ettiği Değere Kavuşmasını Diliyorum”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile düzenlenen anlamlı gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, tüm kadınların bir gün değil, her gün hatırlanması gerektiğine dikkat çekerek, herkesin annesine gösterdiği saygıyı, diğer kadınlara da göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.  Mobil Başkan Özkan, “Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı, her şeyimiz olan kadınlarımızın, hak ettiği gerçek değere bir an önce ulaşması dileğiyle, tüm kadınlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de içtenlikle kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yoğun İlgi Gördü

Salonun Karacabey’li vatandaşlar tarafından adeta tıklım tıklım doldurulduğu anlamlı gecede; İlçe Kaymakamı, Yusuf Gökhan Yolcu, Emniyet Müdürü Arif Ünal, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Erol, CHP İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve vatandaşlar hazır bulundu.

İlçeye Değer Katan Tanınmış Kadın Simalara Plaket

Karacabey Belediyesi tarafından desteklenen Şengül Bulut Arsever Korosunun seslendirdiği türkülerle büyük coşkunun yaşandığı gecede, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına önemli değer katan tanınmış kadın simalara plaket takdim töreni de gerçekleştirilirken, plaketle ödüllendirilen isimler ise şu şekilde oluştu: İlçe kütüphanesi kurucusu Aysel Uysal, Eski CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, Eğitimci Müjgan Abacıoğlu, Eğitimci Sebile Yılmaz, Esnaf Sevim Yıldız ve Emekli Eğitimci Kıymet Kırlı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin