Karacabey’de ‘Kaldırım İşgali’ ne Ceza Geliyor!

YİNE HAKLI ÇIKTIK !


KIŞ MEVSİMİNDEYİZ. KAHVEHANELER ŞU GÜN İÇİN KALDIRIMA SANDALYE ÇIKARTMIYOR.

BAHAR’DA KALDIRIM İŞGALİNE  YİNE BAŞLAYACAKLARDIR.

ÖZELLİKLE HANIMEFENDİLERİN ÇOK ŞİKAYETÇİ OLDUKLARI  KAHVEHANELERİN KALDIRIM İŞGALLERİNİ DE LÜTFEN UNUTMAYALIM !

Karacabey Belediyesi, yeni yılla birlikte ilçede kaldırımların gereksiz bir şekilde işgal edilmesini önlemek adına önemli bir adım atarken, belediyeden yapılan açıklamada, Kabahatler Kanunu’nun 38’inci maddesinin belediyeye verdiği mücbir yetkinin müsamahasız kullanılacağına vurgu yapılarak, karara uymayanlara yönelik 250 TL’den başlayan cezaların titizlikle uygulanacağı açıklandı.

Karacabey Belediyesi, 2016 yılının başlangıcı itibariyle ilçe genelindeki sokak ve caddelerde, kaldırımların gereksiz bir şekilde işgal edilmesinin önüne geçmek adına bir dizi önlemler aldı.

Karacabey Belediyesi’nden yapılan açıklamayla, ilçede yayaların kullanıma açılan kaldırımların, esnaf ve araçlar tarafından işgal edilmesine kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğine dikkat çekildi.

Açıklamada, Kabahatler Kanunu’nun 38’inci maddesinde belediyeye verilen mücbir yetkinin, müsamahasız kullanılacağına vurgu yapılırken, uygulamayı göz ardı edenlere yönelik olarak, 250 TL’den başlayan cezaların da titizlikle uygulanacağı belirtildi.

12507436_896205040475417_8034562923774946252_nCezai Uygulamalar 2016 Yılı İtibariyle Resmen Başladı!

Kaldırım işgallerine yönelik alınan kararların, ciddiyetle uygulanacağına özellikle vurgu yapılan açıklamada yaya kaldırımlarının, ürün teşhiri, araç park edilmesi, zirai aletler, römorklar ve inşaat malzemeleri ile işgalinin kesin bir biçimde engelleneceğinin altı çizildi.

Yapılan açıklamada, kaldırımlara aşırı biçimde taşan mal indirme rampaları ile merdiven uzantılarının da yasaklar kapsamında bulunduğu ifade edilirken, ayrıca kaldırım işgalinin bir suç olduğu, suç olduğunun işleyen tarafından bilinmemesinin bir anlam ifade etmediği, işlenen suç için yasal tebligata da gerek olmadığının altı çizilerek, cezai uygulamalara 2016 yılı itibari ile resmen başlandığı uyarısı yapıldı.

“KALDIRIMLAR YAYALARINDIR” DİYE YILLARDIR YAZIYORUZ, BELEDİYEMİZ YENİ UYANDI

Karacabey’de kaldırım işgallerini yıllardır yazıyor ve belediyeyi göreve davet ediyorduk. Özellikle kahvehane önlerine sandalye çıkartılması, inşaat malzemesi tuğla, kiremit, demir gibi görüntü kirliliği de yaratan, yayaların geçişine olanak tanımayan eşya teşhirlerini, traktör, römork ve otomobil parkının önlenmesi gereğini çevre il ve ilçelerden örnekler de vererek belediyemize “Lütfen kaldırım işgallerini önleyiniz” şeklinde kamuoyunun taleplerini iletiyorduk ama belediyemiz tüm uyarılarımıza kulak tıkıyordu. Hani “geç oldu ama temiz oldu” diye bir söz vardır. Dileriz, belediyemiz geç aldığı bu kararı hakkı ile uygular da vatandaş şikayetlerini önlemiş olur. Hadi bakalım kolay gelsin!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin