Karacabey’de kaldırım işgalleri sürüyor

Karacabey’de kaldırımları işgal eden esnafın, zabıta  ekipleri tarafından ikaz edilmesi vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı. 


KAHVEHANELERİN YAYA KALDIRIMINA SANDALYE ÇIKARTMALARI VATANDAŞI BEZDİRDİ !


Karacabey Belediyesi Zabıta ekiplerinin, kaldırımların işgal edilmesinin yayaların can güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü belirterek, kaldırım işgallerine asla izin verilmeyeceğini bildirmesine karşın ilçede  her türlü yaya kaldırımı işgalleri önlenemiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği, kaldırımları işgal edenlere 250 ila 391 lira para cezası uygulanması gereğini emrediyor.

 

kullan-2

Karacabey halkı  ve özellikle Hanımefendiler ise, kahvehane önlerine sandalye çıkartan kahvehane sahiplerinin  müşterilerin kaldırımı tamamen işgal etmelerine izin vermelerinden ve bu da yetmezmiş gibi kaldırım kenarına sahip oldukları araçları park ederek yayalara geçme olanağı tanımamalarından yakınıyor.Vatandaşlar, kahvehane önlerindeki yaya kaldırımlarına sandalye çıkarıp karşılıklı oturulmasına belediyece izin verildiği sürece Karacabey’de kaldırım işgallerinin önlendiğini söylemenin asla mümkün olamayacağını vurgularak, Mobil Başkan Ali Özkan’ın yıllardan beri süregelen  ve ülkemizin hiçbir il ve ilçesinde tanık olunmayan bu işgale son veren başkan olarak anılmasını bekliyor.

YAYA KALDIRIMINA SANDALYE ÇIKARTILMASINA İZİN VERMEYEN ÖRNEK KAHVEHANELER DE VARkullan-ic

Gözlemlerimize göre ise, duyarlı ve yasalara saygılı, eğitimli kahvehane sahipleri yaya kaldırımına sandalye çıkartılmasına asla izin vermiyor. Bundan da anlaşılıyor ki, yaya kaldırımına sandalye çıkartmaya ve kaldırım kenarına da arabasını park etmeye devam eden kahvehane işleticilerinin yetkililerce bir kaç kez uyarılmaları, aksine davranışı sürdürmekte direnenlere de öngörülen para cezası uygulanması ilçemizde artık kangren olmuş bu sorunu kökten sonlandırmaya yetecektir.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin