Karacabey’de Kovid-19 Denetimi

Karacabey’de, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanı Ali Özkan öncülüğünde, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 önlemleri kapsamında bir dizi denetim gerçekleştirildi. Vatandaşlara güncel kuralların hatırlatıldığı denetimlerde, salgının yayılmasına hep birlikte engel olunabileceğine dikkat çekildi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadele edilen Covid-19 pandemisine karşı Karacabey’de de tedbirler sıkı bir şekilde alınmaya devam ediyor.

Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Sakip Yalta, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Enes Çiçek ve İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem ile birlikte, Karacabey’de Covid-19 önlemleri kapsamında denetimlerde bulundu.

Zabıta, polis ve sağlık ekiplerinin de yer aldığı denetimlerde Kaymakam Kurtbeyoğlu ve Başkan Özkan, vatandaşların kurallara riayet edip etmediğini yerinde denetledi. Güncel kuralların hatırlatıldığı denetimlerde, salgının yayılmasına hep birlikte engel olunabileceğine dikkat çekildi.

Herkese önemli sorumluluk düşüyor

Kaymakam Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, “Günlük denetimlerin yanı sıra genel denetimlerin de sıklıkla yapılacağını belirtelim. Ve halkımızın sağlığını risk altına atanlara karşı da gerekli cezai işlemlerin olduğunu hatırlatalım.

Hem kişisel sağlığımız hem de toplum sağlığı açısından her bireye düşen önemli görevler vardır. Bunu unutmamalıyız ve bu noktada herkesin üstüne düşen sorumluluğu yapması gerekiyor” dedi.

Kurallara riayet etmek önemli

Belediye Başkanı Ali Özkan da denetimlerde yaptığı açıklamada, “Herkesin bu küresel salgına karşı taşın altına elini koyması gerekiyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle kısıtlanan yaşam şartlarından kurtulmak için kurallara riayet etmek önemli.

Özellikle topluma doğrudan hizmet eden sektör temsilcileri, bu konuda daha hassas olmalı. Zabıta ekiplerimiz, polisimiz ve sağlık ekiplerimiz bu anlamda kontrol ve denetimleri sıklıkla sürdüreceklerdir” dedi.

 

###

Lütfen Paylaşın ve Beğenin