Karacabey’de köy mevlitleri…

Ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de yüzyıllardır geleneksel olarak kutlanan gelen ve bahar aylarına ayrı bir ulviyet katan ‘köy mevlitleri’ etkinlikleri, tüm coşkusu ile bu yıl  yeniden başladı. Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de geleneksel hale gelen ve bahar aylarına ayrı bir ulviyet katan ‘köy mevlitleri’, ilçede tüm coşkusu ile bu yıl da yeniden başladı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; kırsalda yer alan Beylik, Ortasarıbey, Ovahamidiye, Sultaniye ve İkizce mahallelerindeki etkinliklere katıldı.

Geleneksel köy mevlitlerinin, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Başkan Ali Özkan, çiftçinin bereketli bir yıl olması dileklerinin; paylaşım ruhu ve dualarla birlikte, bir çeşit ifade tarzı olduğunu anımsattı.

Tüm insanlık âlemi refah içinde kardeşçe yaşamalı

Yaklaşık 2 haftadan bu yana tüm Karacabeylilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerde, vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinliklerin peygamberimiz Hz. Muhammed’in örnek yaşantısını ve kişiliğini daha iyi tanıyıp, insanları kardeşliğe, hoşgörülü olmaya, iyilik ve dayanışma ruhuna yöneltmesi açısından, çok önemli kazanımlar ortaya çıkardığını kaydetti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin