KARACABEY’DE MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Karacabey Belediyesi, Kurban Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğrayacak mezarlıklarda kapsamlı bir bakım, onarım ve temizlik çalışması yaptı.

Kurban Bayramı sebebiyle şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan kabristanlar, belediye ekipleri tarafından bakıma alındı. Karacabey Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki tüm mezarlıklar elden geçirildi. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirleri artırıldı. Mezarlıklar daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşturuldu.  Bakım ve onarım çalışmaları yapılan mezarlıkların rehabilitasyonu vatandaşları da memnun etti. Yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlar, mezarlıklarda yapılan düzenlemelerin çok önemli ve yerinde bir uygulama olduğunu belirterek, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkür etti.

Gerçekleştirdiğimiz kabir ziyaretlerinde  ilçemizdeki mezarlıkların bakımlı ve tertemiz olduklarını görüyoruz. Mezarlıklara ilgi, belediyemizin eski başkanlarından Sayın Muhittin Tüydeş ile başladı. Şu an yenilenerek az da olsa genişletilen ve araçların  bile girebildiği beton yollar ile çevre duvarları Muhittin Tüydeş döneminde yapıldı. Çalışmalar sırasında birlikte çektirdiğimiz imzalı bir fotoğrafı hâlâ saklarım.

Her birimizin en sevdiklerinin, tanıdıklarının, canlarından bir parçanın yattığı kabristanlarımızı temiz tutan belediyemiz çalışanlarına ve Mobil Başkan Ali Özkan’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca, yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın dinlenmeleri için girişe konulmuş birkaç bankın düşünülmesi de çok iyi bir davranış olmuş.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin