Karacabey’de NEREDEN NEREYE !

NEREDEN NEREYE  !

Gürel ERGENSon dönemde Karacabey’in cadde ve sokaklarının bugüne kadar hiç olmadığı kadar temiz görünümü umarız dikkatinizden kaçmamıştır.Gerçi “İş yerleri kapalı,vatandaşların her an sokağa çıkmaları yasak ondandır” diyorsanız aldanıyorsunuz. Sözünü ettiğimiz Karacabey’in sokaklarındaki temizlik pandemi döneminden önce de vardı.

Karacabey Belediyesi Temizlik İşleri elemanlarının bu konudaki titiz ve özenli çalışmaları asla yadsınamaz.

Başta Belediye Başkanı Ali Özkan ve  ekibini yürekten kutluyor, teşekkür ediyor ve özenli çalışmalarının sürekliliğini diliyoruz.

“Neredeeen Nereye !” dedik ya…

Aklımızın erdiği dönemlerde Karacabey’de belediye temizlik işlerinde at arabaları kullanılırdı.Atların ve arabaların mekânı ise şimdiki “Saklı Bahçe” dedikleri Karacaahmet Mahallesinde sokak arasında kalmış belediyenin mülkü olan arsa idi.Daha sonra,temizlik işleri traktörlerle yapıldı.Şimdi ise mâlûmunuz olduğu gibi modern araçlarla yapılıyor.Vatandaşların her gün doldurdukları çöp konteynerleri her sabah ekipler tarafından muntazaman alınıp, Bursa’ya naklediliyor.Karacabey’de artık vatandaşın yıllardır şikayetçi olduğu “çöplük” diye bir yer yok!

Gel de “Neredeeen Nereye!” deme şimdi.

Karacabey’in temizlikteki gelişiminden söz ettikten sonra ulaşımda da “Neredeeen Nereye!” demeden olmaz:

Bu konuda bir anımızı anlatmak isteriz:

1970’li yıllarda Karacabey Belediye Başkanı olan Şükran Yemişçioğlu’nun makam aracını kullanması, CHP’li belediye meclisi üyeleri tarafından engellenmiş idi. Esentepe mevkiindeki gecekondu önleme bölgesinde ilk evler yapılmış,sahipleri yerleşmeye başlamıştı.

Başkanla birlikte basın olarak bir eve “Hayırlı olsun”a gitmeye karar vermiştik. Elbette yürüyerek gidiyorduk ve şahsen bendeniz, bayan başkana: “Abla, artık Karacabey’e şehir içi taşımacılıkta kullanılmak üzere minibüs işletmesi tahsis edilmesinin zamanı geldi.Ne dersiniz?” diye öneride bulunmuştum. (Başkana “Abla” derdim)

Rahmetli Başkan Şükran Yemişçioğlu, bu önerimizi memnuniyetle karşılamıştı.

İşte, şu anda vızır vızır ilçenin her köşesine minibüslerin çalışıyor olmasının başlangıcı bu önerimiz sonucudur.

“Neredeeen Nereye!” değil mi?

Lütfen Paylaşın ve Beğenin