KARACABEY’DE GÜNDE 60 T0N ÇÖP TOPLANIYOR

Karacabey’de başlatılan temizlik seferberliği çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bu cümleden olarak ilçede bir günde toplanan çöp miktarı değişkenlik gösteriyor. Örneğin bazen bir günde 85 bin 100 kilo çöp toplanırken, bazı günler ise bu rakam 38 bin 600 olarak gerçekleşiyor. Ve her gün Karacabey  İlçesi’nden 3 TIR dolusu çöp toplanıyor. Ton olarak o  bir hesap yapılması halinde günlük ortalama (fazlası var azı yok) 60 tondan aşağı düşmediği bir gerçek.
Temizlik işlerinde 11 çöp kamyonu, 2 süpürge aracı, 3 hizmet aracı ve 2 büyük çöp taşıma dorsesinin hizmet verdiği öğrenilen Karacabey’de toplanan çöplerin tümü Bursa’da Hamitler Mahallesi’ndeki Çöp Depolama Merkezi’ne götürülüyor.Toplama  işlemi günde 3 sefer gerçekleştiriliyor.
İlçede ve kırsal mahallelerde yürütülen temizlik çalışmalarına destek olmak maksadıyla araç sayısı ile beraber konteyner sayılarını da ciddi oranda arttırılmış bulunuyor.Çöp toplama saatleri dışında, vatandaştan zaman zaman, acil müdahale edilmesi gereken kirlilik olduğu yönünde şikâyetler gelmesi üzerine belediye “Acil Müdahale Ekibi” oluşturdu. Acil alınması gereken çöp ve benzeri atıklar için vatandaşlar, 676 86 40 numaralı telefondan, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ulaşarak anında müdahale edilmesini İsteyebiliyor.
20151210_121348

KALDIRIMLARDAKİ KONTEYNER CEPLERİ ÇOĞALTILMALI

Bu arada cadde ve sokaklarda yer işgal ederek trafiğin aksamasına neden olan, bazı yerlerde ise kaldırım kenarlarına yapılan konteyner ceplerinin çoğaltılmaları gerekiyor. Temizlik işleri çalışanlarının da konteynerleri çöp kamyonuna boşalttıktan sonra, mutlaka  yerli yerine yerleştirmeleri gereğine de özen gösterilmeli.20151207_121125

“ÇÖP SAHASI ISLAHI NE DURUMDA?”
Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’de yıllardır çöp alanı olarak kullanılan ve Yeni Hastane ile Kültür Park yakınında bulunan çöp sahasının, ıslahı çalışmalarının da başladığını daha önce ifade ederek, bu alanın ilerleyen zamanda halkın çeşitli kullanımlarına cevap verecek hale getireceklerini müjdelemişti. Çalışmaların hangi aşamada olduğu ise vatandaşlar arasında büyük merak konusu. Karacabeyliler eski çöp alanının kesinlikle yeşil alan olarak düzenlenmesini istiyor. Hatta, küçük küçük parsellere ayrılarak, emekliler için meşguliyet oluşturacak,   soğan, marul  vs. gibi sebzeleri yetiştirecekleri minik hobi bahçelerine dönüştürülmesi ise daha isabetli olacaktır, diye düşündüğümüzü de belirtelim.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin