Karacabey’de satıldılar! Fiyatları dudak uçuklattı!

TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ ATLARI KARACABEY’DE YETİŞİYOR

TÜRKİYE’deki en iyi yarış atlarının yetiştirildiği kısa adı TİGEM olan Karacabey Tarım İşletmeleri Müdürlüğü “Hara”da yapılan açık artırmada, 47 tayın satışından 1 milyon 793 bin lira gelir elde edildi. En ucuzu 10 bin liradan satılan Safkan Arap koşu taylarından ‘Vazgeçilmeyen’ ve ‘Baba Faruk’ adlı iki tay 130’ar bin liradan Mozaik Tarım Şirketi ve Hasan Hüseyin Ayrancı’ya satıldı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM), Bursa’nın Karacabey ilçesindeki işletmesinde yılın ilk Safkan Arap Tayı satışları dün gerçekleşti.

Türkiye’deki yarış atlarının en iyilerinin yetiştirildiği harada yapılan açık artırmaya ilgi beklenilenden fazla oldu. Kıran kırana geçen açık artırmada 50 Safkan Arap tayından 47’si müşteri buldu. En ucuz tayın 10 bin liradan satıldığı açık artırmada ‘Vazgeçilmeyen’ ve ‘Baba Faruk’ adlı iki tay 130’ar bin liradan, Mozaik Tarım Şirketi ile Hasan Hüseyin Ayrancı’ya satıldı. ‘Kafkassoyu’ adlı tay da 100 bin liraya Çağ Ecza firması tarafından satın alındı.02e8d4499b4926845bb280a2f870cb1e-574e99c2be78c

 DİĞER SATIŞ TEMMUZ’DA

Toplam 47 tayın satışından 1 milyon 793 bin lira gelir elde edildiğini ve satışa çıkarılan taylardan sadece 3 tanesinin satılmadığını belirten yetkililer, “Karacabey Harası yarış atının yetiştirilmesinde gerçekten çok özel bir yere sahiptir. Bu yılın ilk satışını gerçekleştirdik”dedi.

Bursada Bugün’ün bildirdiğine göre,diğer satışlar ise Temmuz ayında yine harada gerçekleşecek.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin