KARACABEY’DE ‘SPOR’ COŞKUSU

 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BÜYÜKŞEHİR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ (BESO) KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’YLE ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ BÜYÜKŞEHİR FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ’NİN KARACABEY’DEKİ AÇILIŞ TÖRENİ, ÇOCUKLARLA GENÇLERİ EĞLENCELİ SPOR YARIŞMALARINDA BİR ARAYA GETİRDİ.

YÜZLERCE ÖĞRENCİNİN SPOR YAPARAK ÖĞRENME İMKANINA KAVUŞTUĞU ETKİNLİKLERİN AÇILIŞINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GELECEĞİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARI EN İYİ ŞARTLARDA EĞİTMEK İÇİN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR ETKİNLİKLERİNİ DÜZENLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri (BESO) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin Karacabey’deki açılış töreni, çocuklarla gençleri eğlenceli spor yarışmalarında bir araya getirdi. Yüzlerce öğrencinin spor yaparak öğrenme imkanına kavuştuğu etkinliklerin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan çocukları en iyi şartlarda eğitmek için Türkiye’nin en büyük spor etkinliklerini düzenlediklerini söyledi.

 B21405_IMG_8247_201603051344ursa’da her alanda yapılan yatırımlarla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle merkeze uzak ilçelerde de çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetlere imza atmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda organize edilen etkinliklerin Karacabey ayağı, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreniyle start aldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Kos, Karacabey Kaymakamı Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve yüzlerce öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘21405_IMG_8200_201603051344Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir’le birlikte organizasyona destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karacabey Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Sağlıklı bir gençlik için Türkiye’nin en büyük spor etkinliğini düzenlediklerini ve 1 yılda yüzbinlerce öğrenciyi spor etkinliklerinde buluşturduklarını söyleyen Başkan Altepe, Türkiye’nin 2023 hedeflerini sporcu bir gençlikle gerçekleştireceklerini ifade etti. g                Ülkenin ve Bursa’nın geleceği için gençlerin önemli olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “En güzel eğitimi almanız, sporcu ve sağlıklı, vizyon sahibi birer birey olmanız en büyük temennimiz. Onun için bu organizasyonları düzenliyoruz. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Çalışmak sizden destek bizden” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Kos ise Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte düzenledikleri spor etkinliklerinde yüzbinlerce öğrenciye her türlü imkanın sağlandığını kaydederek, tüm öğrencileri bu ayrıcalıktan yararlanmaya davet etti.

 21405_IMG_8179_201603051343Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da spor etkinliklerine verdiği destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde Karacabey olarak sporu hayatın her alanına taşımak için yoğun çaba gösterdiklerini kaydeden Özkan, “Güçlü nesiller yetiştirmek hedefimiz. İnşallah bu tür çalışmalarla hedefimize çok daha hızlı ulaşacağız” diye konuştu.

 Başkan Altepe’ye spor salonuna girişinde öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Büyükşehir Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren ve hareketleriyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Karizma Akrobasi Grubu da etkinlikler kapsamında rol aldı. Öğrencilere madalyalarını takdim eden Başkan Altepe, okullara spor malzemelerini de teslim etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin