Karacabey’de Tarla Yolları Kışa Hazırlanıyor

‘Tarım Başkenti’ Karacabey’de, çiftçilerin yaz-kış iklim şartlarından etkilenmeden ürünlerini pazarlara kısa sürede ulaştırılması adına kolları sıvayan Karacabey Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye ekipleri, kırsal mahallelerdeki çalışmalara hız verdi.


 Karacabey Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında, tarla yollarının bakım ve onarım çalışmalarına hız verirken, yürütülen çalışmalar neticesinde çiftçilerin, her türlü iklim şartına karşı yılın 12 ayı boyunca, tarla ve çiftliklerine rahatlıkla ulaşabilecekleri açıklandı.

 Karacabey Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarla, tarla ve arazi yollarının çağın koşullarına uygun hale getirilme çalışmalarına hız verdi.

 Karacabey Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yürütülen çalışmalar neticesinde, çiftçilerin tüm iklim şartlarından etkilenmeden yılın 12 ayı boyunca başta tarla ve çiftliklerine rahatlıkla ulaşabilecekleri belirtildi.

ali-ozkan1

Üreticilerimiz Hak Ettiği Refah Düzeyine Ulaşacak”

Karacabey’in kırsal mahallelerinden olan Harmanlı Mahallesi’nde, ekiplerin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan; “Yolların düzeltilmesinin yanı sıra, üzerine stabilize malzemelerle de kaplama yapılarak, uzun süre bozulmayacak şekilde, sağlam zeminli yol çalışması gerçekleştirilerek, çiftçilerimizin olumsuz hava koşullarından etkilenmemelerine gayret ediyoruz. Böylece yollar, iş makineleri ve traktörlerin yanı sıra; diğer normal araçlar için de kullanılabilir hale geliyor. Kırsalda tarım ve hayvancılıkla ülkemize hayat veren üretici kardeşlerimizin, hak ettiği refah düzeyine ulaşmaları adına son dönemde hayata geçirilen projelerimiz, tüm kararlılığı ile devavam edecektir” şeklinde konuştu.14955816_330759010619827_8533666748421289277_n

Lütfen Paylaşın ve Beğenin