Karacabey’de ‘Zafer Bayramı’ Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı sevinci, ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de coşkulu törenlerle yaşanırken, Karacabey Kent Merkezi’nde düzenlenen törenlerin ardından Hürriyet Mahallesi’nde de anlamlı bir etkinliğe daha imza atılarak, bölgede ‘Atatürk Büstü’ açılışı gerçekleştirildi.

30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ olarak da bilinen ‘Büyük Taarruz’u anmak için bu yıl 94’üncüsü düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de coşkulu törenlerle kutlandı.Zafer Bayramı Kutlamaları Karacabey CumhuriyetALanı 1

Karacabey Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan törenlere; Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Garnizon Komutanı Prs. Yzb. Hayati Sarı, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü ve vatandaşlar katılırken, yapılan konuşmalarda toplumun tüm katmaları arasındaki birlik ve beraberlik ruhunun önemi ile birlikte, geçmişten bu yana söz konusu vatan olduğunda, milletin ortaya koyduğu kahramanlık destanlarına vurgu yapıldı.

Törenler Yoğun İlgi GördüBLD_4813

Karacabey’de Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen anma törenlerinin ardından bir başka anlamlı etkinlik de balkan göçmenlerinin yoğun olduğu, Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleştirildi. BALKANTÜRKSİAD Derneği’nin katkıları ile Atatürk Büstü açılışı gerçekleştirilirken, törenlerde; Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yanı sıra, Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Bursa eski Vali Yardımcısı ve Nilüfer Belediyesi Başdanışmanı Vedat Müftüoğlu, BALKANTÜRKSİAD Derneği Başkanı Levent Bilek ve vatandaşlar hazır bulundu.

Milli Değerlere Bağlılık VurgusuBLD_4788

Açılışı gerçekleştirilen ‘Atatürk Büstü’nde, Atatürk’ün göçmen vatandaşlarımızın hislerini en güzel yansıtan sözlerinden biri olan “Muhacirler; kaybedilmiş toprakların, milli hatıralarıdır” sözü yer alırken, açılış konuşmalarında göçmen vatandaşlarımızın geçmişten bu yana milli ve manevi değerlere sağladığı katkılar da övgüyle dile getirildi.

BLD_4746

Lütfen Paylaşın ve Beğenin