KARACABEY’DE ZİHİNSEL ENGELLİ BAYAN KAYIP

KARACABEY’DE  DE “SEVGİ İZİ” PROJESİ DERHAL BAŞLATILMALI

Gürel ERGEN

Karacabey Belediye hoparlörü bugün defalarca anons yaparak: “Üzerinde siyah bir mont ve çantası olan 33 yaşlarında zihinsel engelli bir bayanın kaybolduğunu ve aranmakta olduğunu” duyurdu! Yazımızı yayına hazırladığımız saat 20.00’ye kadar maalesef kendisinden bir haber alınamamıştı. Umudumuz zaman geçmeden sağlıklı bir şekilde bulunmasıdır.

Oysa, atv ekranlarında yayımlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programının sunucusu Müge Anlı’nın, kaybolma ihtimali olan kişiler için bir proje hazırladığını hepimiz biliyoruz.. Yıllardır kayıpların bulunması için öncülük eden ve bugüne kadar  1.452 kayıp şahsın yakınlarıyla buluşmasını sağlayan Anlı’nın öncülük ettiği “Sevgi İzi” adlı proje sayesinde zihinsel engelli, alzheimer ve benzeri rahatsızlıkları bulunan ve kaybolma ihtimalleri yüksek olan kişilere daha çabuk ulaşılması sağlanabiliyor. kahramanmarasta_sevgi_izi_senligi_h9841Projeye göre, kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna “Sevgi İzi”ni belirten bir rakam işleniyor. Bu rakamla www.benibuldular. com’a kayıt yaptırılıyor. Kişi kaybolduğunda kolundaki bu “Sevgi İzi”ni görenlerin bu siteye bildirmeleri halinde yakınlarına hemen ulaşılması sağlanıyor.

O halde Karacabey’de Başkanlığını Kadir Altıneler’in yaptığı, “Tüm Engelliler Kültür Sanat, Spor ve Dayanışma Derneği” diye bir dernek var. Bu dernek Bursa’nın ve Balıkesir’in hemen hemen tüm ilçelerinde uygulamaya konulan “Sevgi İzi” projesini niçin Karacabey’de de başlatmaz!? Başlatmış olsa yukarıda sözünü ettiğimiz 33 yaşındaki kayıp hasta bayanın bulunması çok daha kolay olmaz mıydı? “Sevgi İzi” projesini başlatmaya derneğin olanakları yetersiz kalıyorsa bile inanıyoruz ki, Karacabey Belediyesi  bu görevi seve seve üstlenecektir.

NOT: GECE SAAT 23.30 SULARINDA TARAFIMIZA KAYIP HANIMIN BULUNDUĞU HABERİ ULAŞMIŞTIR.BİLGİLERİNİZE ARZ OLUNUR.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin