KARACABEY’DEKİ PARKE GÖÇMELERİNE TEPKİ VAR

BURSA CADDESİ’NDE 2 YILDA BİR TEKRARLANAN PARKE GÖÇMESİ VE YAZ ORTASINDA GÜNLER SÜREN ONARIMI VATANDAŞI BIKTIRDI !


Karacabey şehir içindeki Bursa Caddesi’nde, gidişli gelişli iki yolun da sol taraflarındaki parkelerin birbirinden ayrıldığını ve yolun uzunluğunca bir metre kadar  enindeki bölümünün göçtüğünü daha önce sizlerle paylaşmıştık. Haberimizi dikkate alan yetkililer, Cumhuriyet Alanı’ndan başlayarak Hicaz Osman’ın Kahvehanesi önünde noktalanan parkelerin  onarımını tamamladı. Bursa yönünden gelişte sağdaki yolun onarım çalışmalarında kum yerine beyaz renkli “mıcır” denilen malzeme kullanıldı.…Şimdi ise, ayni yöntemle soldaki yolun onarımına geçildi.

ŞEHİR İÇİ TRAFİK FELÇ OLDU

Karacabey Belediyesi’nin, ilçenin en yoğun trafik akışının bulunduğu Bursa Caddesi’nde her iki yılda bir aynı yerlerde,  değişmeyen ve tekrarlanan parke göçmelerinin onarımı için çalışma başlatması trafiği de alt üst ediyor.Bu durumdan araç sürücüleri kadar,yaya vatandaşlar da rahatsız… Garanti Bankası önünden hastane yönüne giden şehir içi yolcu taşıyan minibüs durağının yoldaki çalışma nedeni ile başka bir yere alınması ise vatandaşlar için ayrı bir sorun oluşturdu.Özellikle hastaneye gitmek amacında olan kadınların (KAN TER İÇERİSİNDE VE 40 DERECE SICAKTA) kucağındaki veya ellerinden tuttukları çocukları ile sağa sola koşuşturup, “minibüslerin nereden kalktığını”  öğrenmeye çalıştığını görmek, aklımıza niçin durağa uyarıcı bir yazı konulmadığını getiriyor.

Örneğin,  niçin durağa orta boy bir yazı ile: “YOLDAKİ ÇALIŞMA YÜZÜNDEN HASTANE YÖNÜNE GİDECEK MİNİBÜSLER HEYKEL’DEN KALKMAKTADIR” gibi uyarıcı bir yazı asılmaz? İstişare ve ortak akıl bunu niçin düşünmez!?

Vatandaşlar,”Belediyenin ilçemizin sorunlu sokak ve caddelerinde çalışma yapmasından elbette memnunuz.Ancak, bizi rahatsız eden ve üzücü olan, hemen her yıl aynı yerde, aynı çalışmanın yapılmasıdır.Bunun kalıcı bir çözümü yok mu? Günümüzde onarımdan sonra onlarca yıl parkelerin göçmesini önleyici bir yöntem dünyada henüz bulunamadı mı?”şeklinde görüş belirtiyorlar. 

YÜZLERCE PARKE KULLANILAMAZ HALDE

Her iki caddenin  kaldırıma yakın sağ taraflarında daima park halinde araçlar bulunduğundan tüm trafiğin orta refüj yönünden  işlemesi olanca yükün buradaki parkelere binmesine, sonuçta birbirlerinden ayrılarak ağır yük altında göçmelerine neden oluyor. Tüm bu olumsuzluklara ağır tonajlı araçların şehir içine girmelerine belediyece göz yumulması da eklenince sorun çok daha kısa sürede ve daha büyük çapta oluşuyor.

“ALİ YAZAR – VELİ BOZAR” TEKERLEMESİ

Belediyeye de bu parkeleri söküp çoğunlukla yenilerini döşemek kalıyor. Çünkü çoğu deforme olan parkeler aynı yere bir daha döşenemiyor ve ıskartaya çıkıyor. Bu kısır döngü yıllardır adeta periyodik olarak tekrarlanıp gidiyor. Tam bir yaz-boz tahtası gibi…

Özetle, Karacabey halkının çeşitli ödentileri ile toplanan paralar işte böyle heba olup gidiyor!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin