Karacabey’den Van’a dostluk köprüsü

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Van’ın Gürpınar ilçesinde faaliyet gösteren kadınların kurmuş olduğu kooperatife salça makinesi hibe ettiklerini söyledi. 

 Gürpınar’a salça makinesi gönderdiklerini bildiren Başkan Erhan Erdem, “Kadınların kurmuş oldukları kooperatiften beni arayarak yardım istediler. Bizim domates yetiştirdiğimizi duyduklarını ve salça makinesi konusunda kendilerine yardımcı olmamızı talep ettiler. Karacabey Ziraat Odası olarak size salça makinesini biz hediye edelim dedim. Salça makinasını temin ederek kargoyla gönderdik. Bundan çok mutlu oldular” dedi.

KÖYLERE EKİPMAN YARDIMI

Öte yandan, Karacabey Yeni Haber’in Bursa’da Bugün’den edindiği bilgiye göre, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, köylere ekipman yardımında  bulunduklarını da bildirdi. 

 Erdem,  yaptığı açıklamada, tarımsal mekanizasyonu ile iş gücü verimini sağlamak amacıyla yürüttükleri projelerle köylere makine ekipman desteği sağladıklarını belirtti. 

Bu kapsamda son olarak 6 köye silindir, 3 köye demir merdane, 1 köye buğday ekim minzeri ve 3 köye de patlatma makinesi hediye ettiklerini kaydeden Erdem, yapılan bu yardımlarla 2016 yılında köylere sağlanan makine ekipmanı sayısının 35’e ulaştığını, gelecek yıl şubat ayına kadar bu sayının 85’i bulacağını sözlerine ekledi. 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin