Karacabey’e 170 Milyonluk Altyapı Hizmeti

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, 35 yıl önce yapılan ve işlevini yitiren kanalizasyon ile içme suyu şebekesinin  Büyükşehir Belediyesi’nce  170 milyon Tl. harcanarak önümüzdeki yıl yenileneceğini müjdeledi.


İlçede, önümüzdeki hafta sonu uygulanacak su kesintisinin de bu altyapı yenileme çalışmalarının bir parçası olduğunu dile getiren ve 100 metrelik asbestli su boru değişim işleminin gerçekleştirileceği bilgisini veren Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçedeki su fiyatlarının diğer ilçelerden fazla olduğu yönündeki eleştirilere de açıklık getirerek; “İlçemiz bizden önceki dönemde en pahalı suyu içiyordu. Göreve gelir gelmez bu fiyatların aşağıya çekilmesini sağladık. Belediye olarak tüm faaliyetlerimizde, halkımızın memnuniyeti doğrultusunda hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Son dönemde 3T vizyonu çerçevesinde, topyekûn kalkınma adına ilçe merkezi ve kırsalda yer alan 85 mahallede yatırım atağına geçen Karacabey Belediyesi, ilçenin ‘modern ve müreffeh kent’ olması adına çalışmalarını tüm kararlılığı ile sürdürürken, Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, yaptığı açıklama ile Büyükşehir Belediyesi’nce ilçeye 170 Milyon TL tutarında kaynak aktarıldığını bildirdi. Özkan, Kanalizasyon ve içme suyu şebekesinin komple yenilenmesini hedefleyen çalışmaların, önümüzdeki yıl başlayacağı müjdesini verdi.

aliozkanvebuskimuduruhakankaya

 İlçede, önümüzdeki hafta sonu uygulanacak su kesintisinin de bu altyapı yenileme çalışmalarının bir parçası olduğunu dile getiren ve 100 metrelik asbestli su boru değişimi ve pompaların yenilenmesi başta olmak üzere; ekiplerin birden fazla noktada aciliyet arz eden önemli çalışmaları titizlikle gerçekleştireceği bilgisini veren Mobil  Başkan Ali Özkan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Hakan Kaya ile birlikte son hazırlıkları gözden geçirerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 “Su Fiyatları Tüm İlçelerde Aynı”

aliozkanvebuskimuduruhakankaya3

İlçedeki su fiyatlarının diğer ilçelerden fazla olduğu yönündeki eleştirilere de açıklık getiren ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce, ilçelerde önümüzdeki yıl start alacak altyapı çalışmalarına kaynak sağlanması hedefi ile birlikte, Bursa’daki 17 ilçenin su fiyatlarının eşitlenme politikası gereğince, Karacabey’deki fiyatların da diğer ilçelerle aynı olduğu bilgisini veren Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan; “Büyükşehir olmadan önce bu ilçe, yıllarca Mustafakemalpaşa’dan iki kat fazla su parası ödedi. Göreve gelir gelmez bu fiyatların aşağıya çekilmesini biz sağladık. Konu bulmakta zorluk çeken arkadaşlarımızın, bu konuyu ısıtıp ısıtıp gündeme getirmesi anlam taşımıyor. Karacabey Belediyesi tüm yönleri ile örnek bir belediye haline gelmiştir ve halkımızın bizlere teveccühü de aynı istikamettedir. Belediye olarak tüm faaliyetlerimizde, halkımızın memnuniyeti doğrultusunda hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin