KARACABEY’E HİÇ YAKIŞIYOR MU?

BU NASIL MODERLEŞME ?


KARACABEY MODERNLEŞİRKEN(!) AT ARABALARI ARTIYOR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün Gazi Mahallesi 92 sokakta 200 M2 kadar bir arsada oluşturulan (Kendilerine göre Ihlamur Parkı) bize göre, Çocuk Oyun Bahçesi’nin açılışında;  “Karacabey’i mutlu, modern insanların yaşadığı örnek kent haline getirme yolunda azim ve kararlılıkla yürümeyi sürdüreceğiz…”dedi.

İyi ama Sayın Özkan, sokaklarımızda at arabaları son günlerde iyice bir artış gösterdi. At dışkıları  mide bulandırıcı şekilde sokak ve caddelerde…x2Çocuklarımız oynarken üzerine basıp, kirli ayakkabılarıyla eve geliyor. Dahası havaların ısınmaya başlamasıyla artacak olan sinekler at dışkılarıyla beslenip, taşıyacakları mikroplarla  üzerimize, belki de satın alacağımız yiyeceklere konacaklar. Karacabey’i mutlu, modern insanların yaşadığı örnek kent haline getirme yolunda azim ve kararlılıkla yürümeyi sürdürürken “Atların yollara bıraktıklarına”  basmamaya çok dikkat etmeniz gerekecek. Gidişat öyle gösteriyor ki, Karacabeyliler artık sokaklarda galoşla yürümek zorunda kalacak!

Bu, sizin sözünü ettiğiniz modernleşmenin bir sonucu mu? Yoksa, “En güzel şehir Karacabey olacak!” şeklindeki vaadinizin bir gereği mi?x1

Eleştirimizi asla sizi rencide etmek amaçlı yapmıyoruz. Samimiyetimize lütfen inanız ki; bizler de sizler gibi Karacabey’in en güzel şehir olmasını istiyoruz. Eleştiriyoruz ki, doğruyu, güzeli bulalım. Ve  sorunları çözelim. Zabıtanızın şehir içinde dolaşan at arabası sahiplerini arayıp bulmaları hiç de zor olmasa gerek. Atların arkalarına birer çuval bağlanması sorunu kökünden çözümler. Bu kadar basit! Yeter ki istensin.

Sorun saptaması ve çözüm önerisi bizden…Karacabey’de galoş satışlarındaki olası artışı önlemek de sizin yetkinizde.a

Lütfen Paylaşın ve Beğenin