Karacabey’e modern hayvan barınağı

Karacabey Belediyesi’nin günümüz şartlarına uygun bir sistem ile restore ederek yenilediği hayvan barınağı törenle açıldı. 

 Sahipsiz hayvanları adeta misafir gibi ağırlayacak olan hayvan barınağı, Hamidiye Mahallesi’nde mezbaha yanında faaliyet gösteriyor. Barınağın açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey’de hayvan dostu belediye sloganını kullanıyoruz. Eskikaraağaç’ta leylek festivali yapıyoruz. Türkiye Jokey Kulübü’nün at hastanesi ilçemiz sınırları içerisinde. Yine Karacabey Harası’nda hipoterapi merkezimiz var. Burası otistik çocukların tedavisine yönelik kullanılıyor. Bununla birlikte 300 çeşit kuş türünü bünyesinde barındıran longoz ormanlarımız var. Türkiye’de ve dünyada tek ayı rehabilitasyon merkezi ilçemizde. Celal Acar Hayati Koruma Alanı var. Karacabey Belediyesi olarak ihtiyaca cevap vermesi maksadıyla burayı güzel bir şekilde düzenledik. Bu projeyi geliştirdik. Aylardır hizmet veriyoruz, lakin çeşitli sebeplerden dolayı açılışını gerçekleştirememiştik. Kısmet bugüneymiş. Karacabey’de bir eksikliği dolduracağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Veteriner Hekimi Aybars Tunalı, barınağın hem kapasitesinin artırıldığını, hem de şartlarının modern hale getirildiğini ifade ederek, “Otomatik suluklardan yaz aylarında köpeklerin serinlemesi için kurulan fıskiyelere kadar birçok yenilik yer alıyor. Doğal bir görüntü vermek istedik, çünkü burası hayvanların yaşadığı bir bölüm, duvarları özel ağaçlarla kapladık. Sürekli su ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, personel hatasına mahal vermeyecek paslanmaz ve otomatik suluklar yerleştirdik, suları bitmeden tazelenecek. Mama, yemleme sistemi de paslanmaz malzemeden. Barınağımızın ön kısmına yiyecek toplama ünitesi yapıyoruz, isteyen vatandaşlarımız, hayvan severler, istedikleri saatte yiyecek getirip o kısma bırakabilecekler” diye konuştu.

 

 

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin