Karacabey’e Yeni Bir Yaşam Alanı Daha Kazandırılıyor

Karacabey’de, yıkılan hapishane alanında inşaatı sürmekte olan yeni parktaki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ali Özkan, içerisinde kafeterya, çay bahçesi ve oyun gruplarının yanı sıra, büyük bir otopark alanının da yer alacağı parkla birlikte, bölgedeki trafik sorununun da önemli ölçüde çözüleceğini müjdeledi.


Karacabey Belediyesi tarafından, ilçenin dört bir yanında gerçekleştirilen dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün Başkan Yardımcısı İsmail Yozgat ile birlikte yıkılan hapishane alanında inşaatı süren yeni park alanıyla ilgili çalışmaları yerinde inceledi. 

İlçenin bu yakasında, önemli bir sosyal alanın faaliyete geçeceğini müjdeleyen Ali Özkan, park çalışmalarında sona yaklaştıklarını belirtti.

Başkan Özkan yaptığı incelemelerde, teknik personelden de çalışmalarla alakalı ayrıntılı bilgi aldı.

Bölgeye Değer Katacak

İncelemelerin ardından çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Başkan Ali Özkan, “Hapishanenin kapanmasının ardından ortaya çıkan boş alanı, sosyal bir alan olarak halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. İçerisinde kafeterya ve çay bahçesinin de yer alacağı parkta, büyük bir otopark alanı ile bölgede trafik sorununu da azaltmayı hedefliyoruz. Fitness alanlarının yanı sıra, çocuk oyun gruplarının yer alacağı parkta, ayrıca basket ve futbol sahası da gençlere yönelik faaliyet verecek. Tüm bunların yanında, çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarının da titizlikle yürütüldüğü parkta, sosyal anlamda pek çok hizmet, aynı anda halka cevap verebilecek. Zemini çocukların oynaması için en uygun madde olan kauçuk tabakalarla kaplanacak oyun parkında, minikler için de harika oyuncaklar hizmete girecek.  Ayrıca 110 araçlık otoparkın yanı sıra, kamyonlar için de ayrı bir park alanını bu otoparkta devreye almayı hedefliyoruz. Tüm bu çalışmaların, bölgeye önemli bir değer kazandıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Türk tarihi araştırmalarıyla adından söz ettiren Servet Somoncuoğlu’nun isminin de bu parka verileceği duyuruldu.

KARACABEY YENİ HABER’İN NOTU:

Rahmetli  hemşehrimiz Servet Somoncuoğlu’nun, Türk tarihinin baştan yazılmasına neden olacak önemli araştırmalar yapan ve en verimli çağında yaşamını yitiren değerli bir şahsiyet olduğunu elbette biliyoruz.Ama bildiğimiz bir başka şey daha var ki o da,park yapılan yerin yıllardır kader kurbanlarının çile çektiği bir cezaevi olduğudur.Tutsaklığın ve Özgürlüğün karşıtı olan Cezaevi’nin bulunduğu alandaki parka ÖZGÜRLÜK adı çok yakışacaktır.O halde bu parkın adı: SERVET SOMONCUOĞLU ÖZGÜRLÜK PARKI  olmalıdır.Böylece bir taşla iki kuş vurulmuş olacak, hem Servet Somoncuoğlu’nun adı,hem de burasının eskiden cezaevi olduğu  gelecek nesillere unutturulmayacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin