KARACABEY’İN “MARKA KENT”HAYALİ…

Başkan Özkan haklı (!) BÖYLESİ SADECE “MARKA KENT” KARACABEY’DE VAR!


YAZ GELDİ YA ! KAHVEHANE MÜDAVİMİ KOCA KOCA ADAMLAR KALDIRIMLARA YAYILDI!

VATANDAŞ, TRAFİĞİN İŞLEDİĞİ YOL ORTASINDAN YÜRÜYOR!


KAHVEHANELERİN YAYA KALDIRIMINA SANDALYE ÇIKARTMALARI VATANDAŞI  CANINDAN BEZDİRDİ !


Karacabey Belediyesi Zabıta ekiplerinin, kaldırımların işgal edilmesinin yayaların can güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü belirterek, kaldırım işgallerine asla izin verilmeyeceğini bildirmesine karşın ilçede  her türlü yaya kaldırımı işgalleri önlenemiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği, kaldırımları işgal edenlere 250 ila 391 lira para cezası uygulanması gereğini emrediyor.

Karacabey halkı  ve özellikle Hanımefendiler ise, kahvehane önlerine sandalye çıkartan kahvehane sahiplerinin  müşterilerin kaldırımı tamamen işgal etmelerine izin vermelerinden ve bu da yetmezmiş gibi kaldırım kenarına sahip oldukları araçları park ederek yayalara geçme olanağı tanımamalarından  ve zorunlu olarak trafiğin işlediği yolun ortasından yürümekten yakınıyor.Vatandaşlar, kahvehane önlerindeki yaya kaldırımlarına sandalye çıkarıp karşılıklı oturulmasına belediyece izin verildiği sürece Karacabey’de kaldırım işgallerinin önlendiğini söylemenin asla mümkün olamayacağını vurgulayarak, Karacabey’i marka kent yapacağını söyleyen Mobil Başkan Ali Özkan’ın yıllardan beri süregelen  ve ülkemizin hiçbir il ve ilçesinde tanık olunmayan bu işgale son veren başkan olarak anılmasını beklemekten umudunu kesti.Bir kısım vatandaşlar,o kadar canlarından bezmişler ki, ütopik yani düşsel bile nitelense içkili mekânlar gibi kahvehanelerin de münasip yerlere kaldırılmasını veya belediye zabıtası tarafından çok ama çok titizlikle denetlenmesini istiyor.Havaların sıcak olması  yüzünden dışarıya sandalye çıkartmak zorunda kaldıkları bahanesine sığınan kahvehane işleticilerine de “Klima” denen bir aletin varlığını anımsatalım.Bu konuda Karacabey Yeni Haber sayfalarına kadın vatandaşlarımızın yazdıkları şikayetleri de  haberimize ekledik.Sorumlular okusun diye…

Dahası ilçemizde hiç bitmeyen inşaat çalışmalarında kullanılan demir,kum,tuğla vb. gereçlerin kaldırıma konulması da ayrı bir yakınma konusu. Eğer Karacabey gerçekten “Marka Kent” olacak ise tüm bu olumsuzlukların ivedilikle ortadan kaldırılması gerekiyor.Yoksa “Marka Kent” olduk diye kendiniz söyler,kendiniz duyarsınız!!!

YAYA KALDIRIMINA SANDALYE ÇIKARTILMASINA İZİN VERMEYEN ÖRNEK KAHVEHANELER DE VARkullan-ic

Gözlemlerimize göre ise, duyarlı ve yasalara saygılı, eğitimli kahvehane sahipleri yaya kaldırımına sandalye çıkartılmasına asla izin vermiyor. Bundan da anlaşılıyor ki, yaya kaldırımına sandalye çıkartmaya ve kaldırım kenarına da arabasını park etmeye devam eden kahvehane işleticilerinin yetkililerce bir kaç kez uyarılmaları, aksine davranışı sürdürmekte direnenlere de öngörülen para cezası uygulanması ilçemizde artık kangren olmuş bu sorunu kökten sonlandırmaya yetecektir.Başkan Özkan, Kahveciler Odası yönetimini toplayıp, konunun hassasiyetini ve aksine davranışta bulunanlara cezai işlem uygulanacağını kesin ve kararlı ifadelerle son  bir kez daha anımsatmalıdır.Oy kaygısı ile “Marka Kent” olunmaz!

 

 

KARACABEYLİLERİN YOL ORTASINDAN YÜRÜMELERİ FIKRALARA KONU OLDU!

İstanbul’da bir kavşakta yaya ve araç trafiğini yönlendirmekle görevli olan Trafik Polisi, bir kişinin elini kolunu sallaya sallaya ve adeta cambazlıkla yolun tam ortasından yürüdüğünü görünce,uyarmak için birkaç kez düdük çalmış.Ama yayanın umursadığı yok! Trafik Polisi bakmış bu işin düdükle olacağı yok! Olanca gür sesiyle bağırmış: “Hey! Karacabeyli.Hemen yolun sağındaki kaldırıma çık!” Gerçekten Karacabeyli olan yaya vatandaş şaşırmış ve “Galiba tanıdık biri bu polis.Yanına gidip bir hatır sorayım” demiş.Gitmiş bakmış tanıdık değil.Polise: Sen beni tanıyor musun? diye sorunca polis gülmüş ve şöyle demiş:”Tanımıyorum ama yolun ortasından yürüdüğünü görünce Karacabeyli olduğunu anladım!” 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin