Karacabey’in Şehir İçi Yolları Yenileniyor

Karacabey Belediyesi; Bursa Büyükşehir ile yürüttüğü ortak çalışmalar kapsamında, şehir içi yolların bakım ve onarım çalışmalarına hız verirken, kış süresince yıpranan tüm yolları, yeniden modern bir görünüme kavuşturmayı amaçlıyor.


 40 yıllık eskimiş altyapının yenilenmesi adına 200 milyonluk bir altyapı yatırım atağına geçen Bursa Büyükşehir ve Karacabey İlçe belediyeleri, üst yapının da yenilenmesi adına yollardaki bakım, onarım ve asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 Kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu şebeke çalışmalarının tüm hızıyla sürdürüldüğü Karacabey’de, yoğun kış şartlarından olumsuz etkilenen kent içindeki yolların da yeniden modern bir görünüme kazandırılması adına, ilçenin hemen her yerinde asfalt yenileme çalışmalarına imza atılıyor.

 Modern Kent Hedefi Doğrultusunda Çalışmalarımız Sürecek

 Asfaltlama çalışmalarının sürdüğü Esentepe Mahallesi’ne giderek, çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ali Özkan, kentin çağdaş bir görünüme kavuşturulması adına, birden fazla ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.

 Yollardaki bakım ve yenileme çalışmalarının tüm hızıyla süreceğini belirten Başkan Ali Özkan, ilçede son dönemde gerçekleştirilen yatırımların vatandaşlar tarafından da büyük memnuniyetle karşılandığını dile getirerek, ‘Modern ve müreffeh kent’ hedefi doğrultusunda kararlı adımlarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin