KARACABEY’İN TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİNE ÇÖZÜM…

Karacabey Belediyesi, İlçe merkezindeki araç yoğunluğunu ortadan kaldıracak  çözümler arıyor


Karacabey Belediyesi’nin, ilçe merkezindeki yoğunluğu ve trafik keşmekeşliğini gidermek amacıyla yeni projeler üreteceği bildirildi.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ile makam odasında bir araya gelen Karacabey’in Mobil   Belediye Başkanı Ali Özkan, vergi dairesinin mevcut binası ve yeni projeleri masaya yatırırken, ilçedeki otopark sıkıntısının çözülmesi çalışmalarının yanı sıra; ilçe merkezindeki yoğunluğu azaltacak proje çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade etti.

Önceki gün Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ile makam odasında bir araya gelen Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan,vergi dairesinin mevcut binası ve yeni projeleri masaya yatırdı.

Mobil Başkan Ali Özkan’ın makam odasında gerçekleşen görüşmede,vergi dairesinin bulunduğu binadan taşınarak, Gazi Mahallesi’nde hizmete devam etmesi ile ilgili projenin detayları görüşüldü.

b

Şehir İçinde Merkezi Yoğunluğu Tüm Şehre Yaymayı Amaçlıyoruz

Oldukça verimli geçen görüşmede Mobil Başkan Ali Özkan; “İlçemizdeki en önemli konulardan bir tanesi otopark sıkıntısı… Bitişik nizam yapılan binalar ve araç sayısının fazla olması, ciddi manada trafik keşmekeşliğine neden oluyor. Tabi bunu önlemek içinde çeşitli düşüncelerimiz sürmektedir. Bunlardan bir tanesi de eski itfaiye olan ve şu anda vergi dairesinin hizmet verdiği alanla alakalı. Projemizde oraya, katlı otopark ve düğün salonu şeklinde kompleks düşünüyoruz. Bunun için de vergi dairesinin oradan tahliyesi söz konusu. Buranın da şehir yoğunluğunun az olduğu Gazi Mahallesi’nde faaliyete geçmesi, ilçe merkezindeki sıkışıklığı bir nebze olsun azaltacaktır. Biz de planlamalarımızı bu doğrultuda hazırladık. Bu çalışmalarda, şehir içinde merkezi yoğunluğu tüm şehre yaymak gibi bir gayemiz de mevcut. Bu sayede hem ilçenin tüm noktalarına yaygınlaştırılarak, tek bir noktadaki sıkışıklığı azaltmış olacağız, hem de ilçemizin dört bir yanında bir hareketlenmeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Birden Fazla Projemiz Var

Mobil Başkan Özkan,mevcut konuyla alakalı sürdürdükleri birden fazla proje olduğunu da ifade ederek, Tapu Dairesi’nde de yer değişikliğine gideceklerini belirtti.

Yapılan görüşmede,‘tarım otopark ’ile şehir içindeki tarım malzemelerinin kaldırılması bir diğer gündem maddesi olurken, Mobil Başkan Özkan ‘Tarım AVM’ ile de şehir içindeki tarım ürünleri satışı yapan dükkânları, şehir dışına taşımış olacaklarını sözlerine ekledi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin