KARACABEYLİ CHP’LİLER TIPIŞ TIPIŞ İYİ PARTİ’YE OY VERECEK (Mİ?)

Gürel ERGEN-

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti’nin Bursa için gerçekleştirdikleri yerel seçim ittifakında  ilçelerin bölüşümü sonunda tamamlanarak dün akşam saatlerinde kamuoyuna deklare edildi.

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, ittifak gereğince Bursa’da büyükşehirin yanı sıra  Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, Kestel, Mudanya olmak üzere 8 ilçede CHP’nin, Karacabey, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Büyükorhan, İznik, Keles, Orhaneli, Orhangazi ve  Yenişehir olmak üzere 9 ilçede ise İYİ Parti’nin belediye başkan adayları yarışacak .

Bu açıklama sonrasında  CHP’nin Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, Keles Belediye Başkan Adayı Ahmet Zekai Yıldız, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Vildan Koç’un adaylıkları düşmüş oldu.

 Adaylıkları parti meclisince  ilan edilen ve uzun süredir ilçelerinde çalışmalarını sürdüren adaylar  büyük bir şok yaşıyor.

Yaşamakta olduğumuz kent Karacabey olduğuna göre, biz de ilçemizdeki durumu irdelemek istedik. Öncelikle belirtmeliyiz ki, sadece adaylar değil, Cumhuriyet Halk Partili seçmenler de şokta. Kendileri ile birebir görüştüğümüz anadan atadan CHP’li olan 40 yıllık aklı selim sahibi seçmenler “CHP’den başka bir partiye oy verirsek elimiz kırılsın. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekmeleddin olayında  dediği gibi (TIPIŞ TIPIŞ) SANDIĞA GİTMEYECEĞİZ. Varsa cezamızı öder, ama yine de CHP dışında başka bir partiye oy vermeyiz! Kaldı ki, şu an için İYİ PARTI Karacabey Belediye Başkan adayını henüz ilan etmiş değil. Gözü kapalı, kim olursa olsun denilerek ittifak yapılır mı? Ya tasvip edilmeyen biri aday ilan edilirse…..”

Henüz adayların kesinleşmemiş olduğu dikkate alınırsa seçmenin kuşkularına hak vermek elde değil. Bu gibi durumlarda ve ittifak gereği özellikle Karacabey gibi küçük ilçelerde  iki partinin ortak görüşü ile aday belirlenmesi daha akılcı ve işlevsel olmaz mıydı? Üstelik bu tür ittifaklarda oyu az olan partinin, oyu daha yüksek olan partiye destek olması ile daha kolay başarı sağlanabilir diye düşünüyorum.

Hadi buyurun bakalım!

İttifak yapalım derken, ulaşılan sonuç; iki parti için de ittifak değil, intihar olacak galiba…!!!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin