Karacabeyli Güreşçiler Başarılara Doymuyor

Son yıllarda tüm sportif dallarda elde ettiği başarılarla, Bursa ve ülke genelinde adından sıkça söz ettiren Karacabeyli sporcuların, elde ettiği başarılı sonuçlara her geçen gün bir yenisi daha eklenirken, sevindirici bir haber de Karacabey Belediyesporlu güreşçilerden geldi.

 Kepsut, İvrindi, Tavşanlı, Çanakkale Geyikli ve Bursa Ovaakça’da düzenlenen yağlı güreş etkinliklerinde, ilçe halkının gururu olan ve başarılı dereceler alan Karacabey Belediyesporlu güreşçilerle birlikte antrenörleri Ali Varol’u kutlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kazanılan başarılardan dolayı büyük bir gurur yaşadıklarını kaydederek, spora ve özellikle altyapıya verdikleri desteğin tüm branşlar için kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.ÇanakkaleGeyikliTopluResimİsmailBalaban

 ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda, Karacabey Belediyesi’nce başta altyapı hamleleri olmak üzere; birbiri ardına yürürlüğe konulan projeler meyvelerini vermeyi sürdürürken, son olarak da Belediyesporlu güreşçilerin elde ettiği başarılar ilçede büyük sevinç yarattı.

 Kepsut, İvrindi, Tavşanlı, Çanakkale Getikli ve Bursa Ovaakça’da düzenlenen yağlı güreş etkinliklerinde, ilçe halkının gururu olan ve başarılı dereceler alan Karacabey Belediyesporlu güreşçilerle birlikte, antrenörleri Ali Varol’u kutlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, spora ve özellikle altyapıya verdikleri desteğin tüm branşlar için kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

 Yakalanan Başarılar Göğsümüzü KabartıyorGüreşTakımımızİvrindide

 Sporun diğer tüm gelişmeleri tetikleyici rolü ile kötü alışkanlıklardan toplumun tüm katmanlarını engelleyici rolüne vurgu yaparak, ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda atılıma geçildiğinin altını çizen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; “Sporun tüm yönlerden gelişime sunduğu tetikleyici rol kadar, suça eğilimi en başından engelleyici rolü de çok önemlidir. Bu cümleden anlaşıldığı üzere, hepimizin bildiği gibi sportif gelişimdeki amaç,  hırsızın ve suçlunun, suç işlendikten sonra yakalanması yerine; bu fiilin işlenmeden bataklıkta kurutulmasındaki ana etkenin spor olduğu bilincinin yaygınlaştırılmasıdır. Son yıllarda Karacabey’de, tüm kamuoyunun da haklı olarak takdirini toplayan, sportif branşlar açısından adeta bir çağ değişimi yaşanmaktadır. Ve tüm sportif branşlarda elde edilen başarılı sonuçlar da hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Bu vesile ile bizlere bu sevinci yaşatan güreşçilerimize ve diğer tüm dallardaki sporcularımıza, ilçemiz adına teşekkür ve minnettarlığımızı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye ile Ortak Çalışmalarımız Son Derece Verimli

 Öte yandan, ilçe sporunda son dönemde yaşanan büyük başarılardan son derece memnun olduğunu dile getiren İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Sağlam da yaptığı açıklamada, belediye ile ortaklaşa yürüttükleri çalışmaların son derece verimli olduğuna vurgu yaparak, bunun meyvelerini de bu tip başarılarla almaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi.

 Sporcular Başarılarıyla Göz Doldurdu

 Karacabey Belediyesporlu sporcuların isimleri ve elde ettikleri dereceler de şu şekilde oluştu:Senayif Bozbay

 Ovaakça: Senayif Bozbay- Teşvik2: İkincilik,

Emre Akkoyunlu- DesteKüçük: İkincilik

 Tavşanlı: Burak Ergün -Tozkoparan: Birincilik,

Burak Ergün- Teşvik2: Üçüncülük,

Senayif Bozbay- Teşvik2: Üçüncülük,

 Çanakkale-Geyikli: OkanDursun- Tozkoparan: Üçüncülük,

Ayetullah Taşçı- Teşvik1: Üçüncülük,

Azad Deniz- Teşvik1: Üçüncülük,

Murat Özmüş- Minik2: İkincilik,

Ekrem Karagöz- Minik2: Üçüncülük,

Tunahan Çağlayan- Minik2: Üçüncülük,

Doğukan Orak- Minik1: İkincilik.

 İvrindi: Emre Akkoyunlu- DesteKüçük: Üçüncülük,

Okan Dursun- Teşvik2: İkincilik,

Burak Ergün- Teşvik2: Üçüncülük,

Enes Bağ- Minik1: Üçüncülük.

 Kepsut: Senayif Bozbay- Teşvik2: İkincilik

Lütfen Paylaşın ve Beğenin