Karacabeyli Güreşçiler Türkiye Şampiyonası’na İddialı Hazırlanıyor

 Katıldıkları tüm şampiyonalardan elde ettiği derecelerle, ilçe halkının gururu olan Karacabey Belediyesporlu güreşçiler, bu hafta çeşitli illerde gerçekleştirilecek olan şampiyonalara katılım öncesi, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek, kendisine başarı sözü verdi.


  Ekonomik, sosyal ve kültürel tüm yönlerden ilçede çağ değişimi yaşandığına vurgu yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede adeta spor ve sporcu patlaması gerçekleştirdiklerini belirterek, spora ve özellikle altyapıya verdikleri desteğin de tüm branşlar için kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

 Tüm sportif dallarda elde ettiği başarılarla, Bursa ve ülke genelinde adından sıkça söz ettiren Karacabeyli sporcuların, elde ettiği başarılı sonuçlara her geçen gün bir yenisi daha eklenirken, Karacabey Belediyesporlu güreşçilerin Türkiye çapındaki elde ettiği başarılar da ilçe halkında memnuniyet yaratmayı sürdürüyor.

Kahramanmaraş, Kayseri, Çanakkale, Çankırı, Manisa, Bilecik, Sakarya ve Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonaları ve seçmelerinde boy göstermeye hazırlanan güreş takımı sporcularını, önceki gün Antrenörleri Ali Varol ile birlikte konuk eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; ilçede adeta spor ve sporcu patlaması gerçekleştirdiklerine vurgu yaparak, spora ve özellikle altyapıya verdikleri desteğin de tüm branşlar için kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

Ekonomik, sosyal ve kültürel tüm yönlerden ilçede çağ değişimi yaşandığını ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sporun diğer tüm gelişmeleri tetikleyici rolü ile birlikte, kötü alışkanlıklardan toplumun tüm katmanlarını engelleyici rolünü de dile getirirken, ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda atılıma geçtiklerine vurgu yaptı.

Yakalanan Başarılar Göğsümüzü Kabartıyor

Güreşçilere sonsuz başarı dileklerinde bulunan ve ilçeye başarılı sonuçlarla döneceklerine dair inancının tam olduğunu belirten Ali Özkan sözlerini; “Sporun tüm yönlerden gelişime sunduğu tetikleyici rol kadar, suça eğilimi en başından engelleyici rolü de çok önemlidir. Bu cümleden anlaşıldığı üzere, hepimizin bildiği gibi sportif gelişimdeki amaç,  hırsızın ve suçlunun suç işlendikten sonra yakalanması yerine; bu fiilin işlenmeden bataklıkta kurutulmasındaki ana etkenin spor olduğu bilincinin yaygınlaştırılmasıdır. Son yıllarda Karacabey’de, tüm kamuoyunun da haklı olarak takdirini toplayan, sportif branşlar açısından adeta bir çağ değişimi yaşanmaktadır. Ve tüm sportif branşlarda elde edilen başarılı sonuçlar da hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Bu vesile ile bizlere bu sevinci yaşatan güreşçilerimize ve diğer tüm dallardaki sporcularımıza, ilçemiz adına teşekkür ve minnettarlığımızı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde noktaladı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin