KARACABEYLİ HANIMLARIN DURAK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

KARACABEYLİ HANIMEFENDİLERİN DURAK ÇİLESİNİ FOTOĞRAFLA BELGESELLEŞTİRDİK !  


SAYIN YETKİLİLER; KARACABEYLİ HANIMLAR HER TÜRLÜ HAVA KOŞULLARINDA CADDE ORTASINDA OTOSTOP ÇEKER GİBİ MİNİBÜS BEKLİYOR.

BÜYÜKŞEHİR YAPILAN KARACABEY’E BU MANZARA HİÇ YAKIŞIYOR MU?

FOTOĞRAFTAKİ HANIMIN KİMLİĞİ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL!

SİZ EŞİNİZİN; ANNENİZİN, KIZINIZIN YA DA ABLANIZIN  CADDE ORTASINDA DAKİKALARCA MİNİBÜS BEKLEMESİNE KAYITSIZ KALABİLİR MİSİNİZ?

BURSA CADDESİ’NİN BELİRLİ YERLERİNE  İÇİNDE BİR ADET OTURACAK BANK BULUNAN  YOLUN GİDİŞ VE GELİŞİNE KARŞILIKLI OLARAK MİNİBÜS BEKLEME DURAKLARI YAPMAK O KADAR MI GÜÇ? 

O ZAMAN VATANDAŞIN YOL ORTASINDA BEKLEMESİNE GEREK DE KALMAZ.OTURUR BANKA BEKLER…ARAÇ GELİR VE DURAKTA DURUR…VARSA YOLCUYU ALIR,GİDER! UYGAR OLMAK BUNU GEREKTİRİR. 

KOMŞU İLÇELERİ DE Mİ HİÇ GİDİP GÖRMEDİNİZ!? SANKİ ORALAR BAŞKA BİR BÜYÜKŞEHİR İLÇESİ…DURAKLARI, OTOBÜSLERİN YOLCU KAPASİTELERİ ADETA AVRUPA KENTİ GİBİ…KARACABEYLİLER BU İLKELLİĞE LÂYIK OLAMAZ! OLMAMALI…!!!

İNSANCA, UYGAR DÜNYANIN YAŞADIĞI GİBİ YAŞAMAK KARACABEYLİLERİN DE HAKKI DEĞİL Mİ?!  BUNU SAĞLAMASI GEREKEN KURUMLAR BİZDE YOK MU? 

 
SORUNU YETLİLİLERE DUYURMAK VE ÇÖZÜM BULACAKLARINI UMARAK, BİR HANIMEFENDİNİN MİNİBÜS BEKLEYİŞİNİ FOTOĞRAFLA BELGESELLEŞTİRDİK!

KARACABEYLİ HANIMLAR HER TÜRLÜ HAVA KOŞULLARINDA CADDE ORTASINDA OTOSTOP ÇEKER GİBİ MİNİBÜS BEKLİYOR.

BÜYÜKŞEHİR OLMANIN NİMETLERİNDEN YETERİNCE YARARLANDIRILMAYAN HALKIMIZ, FİZİKİ OLARAK BÜYÜYEN KARACABEY’DE BİR YERDEN BİR YERE VE ÖZELLİKLE DE ŞEHİR DIŞINA YAPILAN HASTANEYE, MERKEZDEN ESENTEPE’YE VE TOKİ KONUTLARI’NA GİTMEK İÇİN MUTLAK MİNİBÜSE BİNMEK ZORUNDA…

(BU ARADA ÖZELLİKLE SABAH SAATLERİNDE YAĞIŞLI VE SOĞUK GÜNLERDE SERVİS BEKLEYEN HANIMLAR MEVCUT BİRKAÇ DURAKTAN YARARLANMAYA ÇALIŞIYORSA DA DURAKLARIN ÇOK DAR VE KULLANIŞSIZ OLMASINDAN YAKINIYORLAR.)

FOTOĞRAF 1: (Üstte) Bursa Caddesi’nde bir Hanımefendi, Esentepe’ye gitmek için dakikalarca minibüs bekliyor. Ve görüş alanını kapatan araçlar yüzünden gelecek bir minibüsü kaçırırım telaşında olduğundan sık sık geliş yönüne bakıyor.

FOTOĞRAF 2: Derken gelmekte olan bir minibüse el eden Hanımefendi, yavaşlayan araca doğru hamle yapıyor ama aracın Esentepe’ye  gitmediğini öğrenince gerisin geri olduğu yere tekrar dönüyor. Tabidir ki, minibüs yoluna devam ediyor. Az sonra ikinci bir minibüs geliyor ama, sürücü “YER YOK” işareti yaparak durmayı gereksiz buluyor. Çünkü bizde hâlâ en çok 15 kişilik araçlarla hizmet verilmeye çalışılıyor. Komşu ilçelerde ise 45-50 kişilik otobüslerle…

FOTOĞRAF 3: Hanımefendi,  30 dakikaya varan oldukça uzun  bir bekleyişten sonra gelen minibüse  binmeyi nihayet başarıyor.

BUNUN YAZI VAR,  KIŞI VAR ! YAĞMURU VAR, ÇAMURU VAR ! HANIMEFENDİLERİN BEBEKLİ OLANI VAR, HAMİLE OLANI VAR ! BİR YADA BİRKAÇ ÇOCUKLU OLANI VAR! YAŞLISI VAR, GENCİ VAR! HASTASI VAR, ENGELLİSİ VAR ! VAR OĞLU VAR!!!

SAYIN YETKİLİLER !

BELEDİYELERİN GÖREVİ, HER DURUM VE KOŞULDA VATANDAŞLARA İNSANCA YAŞAYABİLECEK ORTAMI SAĞLAMAK VE ONLARI RAHAT  ETTİRMEYE ÇALIŞMAK DEĞİL MİDİR?

ÖYLEYSE.. LÜTFEN BU SORUNU ARTIK ÇÖZÜMLEYİVERİN! OLMAZ MI?

 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin