KARACABEYLİ LEYLEKLER DEĞERSİZ Mİ?

GÜNDEMDEN HABERLİLERE (!) SORUYORUZ :

KARACABEY MERKEZİNDE ELEKTRİK TELLERİNE TAKILARAK TELEF  OLAN LEYLEKLERDEN HABERİNİZ  VAR MI?  YILLARDIR KARACABEY MERKEZİNDE YAŞAYAN LEYLEKLERİN CAN GÜVENLİKLERİ İÇİN BUGÜNE KADAR NE YAPTINIZ? BIRAKIN ÜLKE GÜNDEMİNİ, YAŞADIĞINIZ KARACABEY’İN GÜNDEMİNDEN BİLE HABERİ OLMAYAN SİZLER, KARACABEY’DE BU YIL İLK DEFA BOŞ KALAN LEYLEK YUVALARININ NERELERDE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

GEÇEN YIL, İLÇE MERKEZİNDEKİ BİR ELEKTRİK DİREĞİ ÜZERİNE KURDUĞU YUVADA YAŞAYAN LEYLEKLERDEN BİRİNİ ELEKTRİK ÇARPTIĞINI VE YUVA YAKININDAKİ TELLERİN MUTLAKA YALITILMASI GEREKTİĞİNİ YAZMIŞTIK. BELEDİYEDEN ALDIĞIMIZ YANIT; “İLGİLENİLECEKTİR” OLMUŞTU… NİÇİN İLGİLENMEDİNİZ? YOKSA, O LEYLEKLERİN BACAKLARINDA UYDU ALICISI OLMADIĞINDAN MI? AMAÇ REKLAM OLUNCA İŞ DEĞİŞİYOR DEMEK !!!

MACARİSTANLI ARAŞTIRMACILAR TARAFINDAN VERİCİ TAKILAN LEYLEĞİN KARACABEY’DE DEĞİL DE SAKARYA’DA ELEKTRİĞE ÇARPILMIŞ  OLMASI KARACABEY BELEDİYESİ’Nİ NE ÖLÇÜDE AKLAR Kİ? KARACABEY’DE ELEKTRİĞE ÇARPILAN LEYLEKLERİN GÜNAHI SİZİ BAĞLAMIYOR MU? SUÇLUSU SİZ DEĞİL MİSİNİZ? “İYİ AMA ONLAR MACARİSTAN’DAN GELMEDİ Kİ.HEM BACAĞINDA UYDU ALICISI DA YOKTU” DİYORSANIZ ÖZELLİKLE MACARİSTAN GÜNDEMİNİ OLAĞANÜSTÜ DİKKATLE İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ LÜTFEN.YAKINDA SİZE MADALYA DA VERECEKLERDİR. GÜNDEMDEN HABERSİZ OLANLARA DA DUYURURSUNUZ ARTIK !!!


Garam, 10 bin kilometre uçtuktan sonra Türkiye’de telef oldu

Macaristan’da uydu verici sistem takılan leylek Garam, araştırmacılar tarafından 10 bin kilometre boyunca izlendi. Ancak göç yolunda Türkiye’den geçen Garam, elektrik tellerine çarparak telef oldu.

14 ÜLKE GEZDİ

Avrupa Leylek Köyleri Ağı’na üye ülkelerden olan Macaristan’da araştırmacılar tarafından halkalanıp uydu verici sistemi ile takibe alınan leylek, göç yolunda Türkiye’den geçişi sırasında elektrik tellerine çarparak telef oldu. Garam isimli leyleğin uydu kayıtlarına göre, Macaristan, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye, Suriye, Mısır, Lübnan, Filistin, İsrail, Sudan, Kenya ve Etiyopya olmak üzere 14 farklı ülkede 10 bin kilometre kat ettiği ortaya çıktı.

GARAM'İN-YOLU

Uydu aracılığı ile ellerine ulaşan sinyallerin hareketsiz olduğunu tespit eden Macar yetkililer, Avrupa Leylek Köyleri Ağı Türkiye Temsilcisi olan Karacabey Belediyesi ile irtibata geçerek leyleğin bulunması ile alakalı yardım istedi.

SAKARYA’DA ELEKTRİK TELLERİNE ÇARPTI

Belediye yetkilileri de Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa Şube Müdürlüğü’ne durumu bildirdi. Bakanlık yetkilileri sinyalin son geldiği Sakarya Taşkısığı Mahallesi civarında yaptığı detaylı aramada elektrik tellerine çarparak hayatını kaybeden leyleğe ulaştı. Ölen leyleğin üzerinden çıkan verici ve halka numarası Macaristan’a geri gönderilecek.


Lütfen Paylaşın ve Beğenin