KARACABEYLİ VELİLER YİNE EYLEM YAPTI !

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HEP BİRLİKTEYİZ!”

ŞEHİT BAHADIR TAYFUR İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİ VELİLERİNİN İSYÂNI BİTMİYOR!


Karacabey ilçesinde bulunan Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nun ana binasının imam hatip okulu olarak eğitime devam edeceği şeklindeki uygulamaya karşı duyulan tepkilere bugün bir yenisi eklendi. Bu durumu protesto etmek amacıyla okul önünde toplanan  ve çoğunluğu bayan olan 150 dolayında  veli, okulun İmam Hatib’e dönüştürülmemesi için sık sık “Okuluma dokunma” sloganları attı.

Veliler, okul önünde toplandıktan  yaptıktan sonra sabah saat 09.15 sularında sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Alanı’na doğru yürüyüşe geçti.cats-crop2

“İMAM HATİP’E KARŞI DEĞİLİZ !”

Burada  tüm veliler adına konuşan  bir öğrenci velisi, “Okulumuzun ana binasının İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmesi ve ileride de tamamının dönüştürülme projesi öğretmenlerimize ve idarecilere bildirildiği herkesin konuştuğu bir gerçektir. Mevcut öğrencilerin bu durumdan etkilenmeyeceği, sadece önümüzdeki eğitim-öğretim yılında daha az sayıda öğrenci kaydı yapılacağı, mevcut sınıfların önce birleştirilerek, sonra da şube sayılarını azaltarak, kademeli olarak ileriki yıllarda da Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu olmayacağı endişesi taşıyoruz. cats-crop5Bazı basın yayın organlarında İmam Hatiplere karşıymışız şeklinde yaratılmak istenen olguya şiddetle itiraz ediyoruz. Bizler, İmam Hatiplere asla karşı değiliz. Sadece çocuklarımızın kurulu düzeninin bozmasından endişe ediyoruz ” dedi.

“ŞEHİT BAHADIR TAYFUR  İLKÖĞRETİM OKULU, KARACABEY’İN GÜZİDE VE EN BAŞARILI OKULLARINDANDIR !”

cats-crop4Okullarının İmam Hatip’e dönüştürülmesine  karşı demokratik  protesto haklarını sonuna kadar kullanmakta kararlı olduklarını ve kendilerini hiçbir  engelin kesinlikle yıldıramayacağını söyleyen veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce alınan kararın bir an önce değiştirilmesi gereğini yinelediler.cats-crop3

Sözleri sık sık atılan sloganlarla esilen konuşmacı veli sözlerini şöyle tamamladı: “Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu, Karacabey’in en güzide ve en başarılı öğrencilerin yetiştirildiği bir okuldur. Bu karar ise bir dayatmadır. Öğrenci velilerine, öğretmenlere yapılan bu dayatmayı kabul etmiyoruz. Bunun için her türlü itiraz yolunu ve demokratik protesto hakkımızı sonuna kadar efendice kullanacak ve okulumuza dokundurtmayacağız!”

cats-crop1

EYLEM OLAYSIZ SON BULDU !

Öğrenci velileri, emniyet mensuplarının  müdahale etmeden ancak izlenceleri altında sürdürdükleri sloganlı yürüyüşlerini başladıkları yerde noktalayarak olaysız dağıldılar.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin