KARACABEYLİLER “ONLINE” OLMAK İSTİYOR

Yıldırım ‘onlıne’ Olmayı Sevdi

Yıldırım Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli bölgelerine konulan kablosuz internet erişimi sayesinde, iki ay içinde binlerce vatandaş ücretsiz internetten faydalandı.

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı teknolojik hizmetlerle ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini artırmaya devam eden Yıldırım Belediyesi’nin, Emirsultan Meydanı, Yeşil Türbe Meydanı, Cazibe Merkezi, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı ve Bayrak Alanı’nda ücretsiz olarak sağladığı internet hizmeti büyük ilgi görüyor. İki ay gibi kısa bir süre içinde iki binden fazla kişi bu hizmetten faydalandı. Göreve geldikleri günden itibaren tüm hizmetlerini yenilikçi uygulamalar üzerine kurduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen internetten vatandaşlarımızın ve turistlerin faydalanması amacıyla bu hizmeti sunduk. İlçemizdeki 7 noktadaki ücretsiz ve şifresiz internet hizmetimizin vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılması bizi sevindirdi” dedi. İlerleyen süreç içerisinde ücretsiz internet erişim noktalarının sayısını artıracaklarının müjdesini de veren Başkan Edebali, “Çok yakında Yavuzselim ile Duaçınarı mahallelerinin kesiştiği Şehir Komando Caner Çalışkan Meydanı’nda da ücretsiz interneti kullanıma sunacağız. Modern çağın gereksinimini karşılayacak uygulamalarla sosyal donatı alanlarını tam donanımlı dinlenme mekânları haline getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

cats-cropddNASIL YARARLANABİLİRSİNİZ?

Yıldırım’daki 7 farklı noktada kablosuz internete ücretsiz olarak bağlanmak oldukça kolay. Bu hizmetten faydalanabilmek için herhangi bir mobil cihazdan kablosuz ağlardaki ‘YILDIRIM NET’ ağını tercih edin. Çıkan sayfada yer alan boşluklara adınızı ve soyadınızı, doğum tarihinizi, TC. kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı yazın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra açılan sayfada yer alan şifre bölümüne, cep telefonunuza gelen şifreyi yazarak tekrar gönder butonuna basıp internete bağlanabilirsiniz.

KARACABEYLİLER DE “ONLINE” OLMAK İSTİYOR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kentin çeşitli yerlerindeki  panolara üzerinde “HİÇ BORCUMUZ YOK!” yazılı duyurular astırıyor. Ve “kasamızda hazır 5 milyon lira var” şeklinde konuşuyor. Ne diyelim Allah daha çok versin. Güzel Türkçemizde  bir söz vardır. Hani derler ki; “Un var, şeker var. Ama helva yapan yok!”  O halde Sayın Özkan, işte size hizmet getirme, bir başka deyişle “helva yapma” önerisi:

Sosyal belediyeciliğin gereğini yaparak, Karacabeyli gençleri, dar gelirli ve baba evinden uzak, birkaç yıllığına konuğumuz olan üniversite öğrencilerini düşünerek lütfen ilçeye ücretsiz internet bağlantısı tesis ediniz. Komşu belediyelerden eksiğiniz değil, fazlanız olduğuna göre sizin için güçlüğü olmasa gerek…

Ayrıca şu soğuk kış günlerinde yoksul ve kimsesizleri düşünüp, Onlar için de seçim vaadinizi yerine getirerek Karacabey’de kimsesizler için  bakım evi oluşturmalısınız.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin