KARACABEY’e “BURULAŞ’ın DURAK İŞKENCESİ”

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN

İLGİ VE BİLGİLERİNE ARZ OLUNUR:


HASTANE KARAYOLUNA OTOBÜS DURAKLARI ACİLEN YAPILMALI

  Burulaş’ın, Bursa-Karacabey arasında otobüs seferleri başlatmasını halkımız memnuniyetle karşıladı. Ancak bir sorun var ki; o sorunun  ivedilikle çözümlenmesi gerekiyor. Özellikle Hanımefendilerin ortak dileğini Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin dikkatine sunuyoruz.

Bursa’dan Karacabey Devlet Hastanesine gelen bir kişi, hastane yakınında inmek istediğini sürücüye söylediğinde kendisinden “DURAK YOK! İNDİREMEM” yanıtını alıyor. Lütfen düşününüz.. Bursa’dan bindiniz ve amacınız Karacabey Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi görmekte olan bir yakınınızı ziyaret etmek…Ama hastane önüne geldiğinizde inmeniz yasak! Niçin? Çünkü durak yok! Düşünülmemiş! Terminale kadar zorunlu olarak gidecek, oradan bir minibüse ya da taksiye binerek ve en az yarım saat daha oyalandıktan sonra, üstelik yeni harcamalar yaparak hastaneye ulaşabileceksiniz. Olacak iş mi? İşkenceden başka bir şey değil doğrusu…

IMG_20150405_155045BİR DE ŞÖYLE DÜŞÜNELİM

Hastaneden çıkıp, Bursa’ya gitmek isteyen bir vatandaş karayolunda otobüs beklemiş olsa, durak bulunmadığından otobüs durmuyor. Bu vatandaş da ya dolmuşla, ya da taksi tutarak terminale kadar gidecek, oradan Bursa’ya kalkan bir otobüse binecek! Bunun adına da “Büyükşehir’in BURULAŞLI DURAK İŞKENCESİ” denir! Evet, özellikle hanım kardeşlerimizin, kışın karında; yağmurunda, yazın yakıcı sıcağında hele bir de çocuklu ise bu işkenceye katlanmaları çok zor!

O halde,  üst geçidin her iki yöndeki ayaklarının hemen yakınına karşılıklı, hem Bursa’ya gidiş yönüne, hem de Karacabey’e geliş yönüne, iki adet otobüs durağı yapılması gerekiyor. Hem de acilen.. Çünkü otobüsler, kesinlikle duraklarda indirme-bindirme yapabiliyor. Onun dışında asla! Bu arada şehir içi  yolcu taşımacılığının olmazsa olmazı durakların da yapılması zamanının gelip de geçmekte olduğunu bir anımsatalım isteriz!

IMG_20150501_140230BÜYÜK BAŞKAN’A….

Halkımızın bu haklı ve yerinde istemini Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ilgi ve bilgilerine sunuyoruz. Ve eminiz ki; haberdar oluşlarından en geç 24 saat içerisinde oraya iki durağın monte edilmiş olduğunu göreceğiz. Büyük Başkan Altepe de bizi yanıltır ve durakları yaptırmaz ise, biz de daha büyük, en büyük makama…. ALLAH’a havale ederiz!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin