KARACABEYLİLERİN YARDIMSEVERLİK GÖSTERGESİ

Vatandaşlara kolaylık sağlama amacıyla birçok yenilikçi çalışmayı hayata geçiren Karacabey Belediyesi,devreye aldığı yeni uygulamayla, şehrin dört bir yanında yardım kumbaraları oluşturdu.


 Karacabey Belediyesi ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Yardım Kumbarası’ uygulaması kapsamında; kullanılmayan ayakkabı, çanta, atkı-bere, mont, pantolon gibi günlük hayatta kullanılabilecek olan eşyaların, dar gelirli vatandaşlara dağıtılması hedeflenirken, “Kullanılmayan eşyalara ikinci bir şans veriyoruz” diyen Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, bu yeni uygulama ile hem çevre, hem de insanı öncelik haline getirdiklerini söyledi.

Yeni bir uygulamayı daha devreye alan Karacabey Belediyesi ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Yardım Kumbarası’ uygulaması kapsamında, şehrin dört bir yanına yardım kumbaraları konuşlandırılırken, şu anda, ilçede 15 farklı noktadaki kumbaralarda, kullanılmayan giysilerin toplanarak, dar gelirli vatandaşlara dağıtılması hedefleniyor.

 Hayata geçirilen uygulama doğrultusunda vatandaşlardan; ayakkabı, çanta, atkı-bere, mont, pantolon gibi günlük hayatta kullanılabilecek olan eşyaları bu kutulara atması istenirken, kullanılamayacak durumda olan giysilerinde tekstil sanayisinde kullanılmak üzere geri dönüşüme kazandırılacağı kaydedildi.

“Hem Çevre Hem de İnsan İçin Yola Çıktık”

22

Birkaç gün olmasına rağmen kumbaralara eşyaların bırakılmaya başlandığının altını çizen Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Burada hem çevre, hem de insan için yola çıktık. Kullanılmayan eşyalara ikinci bir şans veriyoruz ve bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Ayrıca kullanılamayacak durumda olan giysileri de bu kumbaralar vasıtasıyla ayırt edip, tekstil sanayiinde kullanılmak üzere geri dönüşüme kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızın da bugüne dek uygulamaya gösterdikleri ilgi bizleri fazlasıyla mutlu etti. Umuyorum ki, ilerleyen süreçte yardım kumbaralarımız, çok daha geniş katılımlı şekilde ihtiyaç sahipleri için dolmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin