KARACABEYLİYE HİZMETTE DAMAT-KAYINPEDER İŞBİRLİĞİ

BAŞKAN ÖZKAN, KAYINPEDERİ OLAN DAYI KARACABEY DERNEĞİ BAŞKANI A.YALAZI İLE ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYOR


Karacabey Belediyesi’nin teşvikleri ile 2 yıl önce kurularak, sosyal yardım ve üniversite öğrencilerine verdiği karşılıksız burs gibi başarılı faaliyetlerle, ilçenin önemli bir ihtiyacını karşılayan Dayı Karacabey Derneği, vatandaşların haklı takdirini kazanmayı sürdürüyor.


Öğrenimini ilçe dışında sürdüren yaklaşık 300 üniversite öğrencisine verilen karşılıksız burs tutarının, yılda 500 bin lirayı bulduğunu aktaran Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, belediyenin güçlü bir finansal yapıya kavuşturulduğunu belirterek, başarılarının temelinde de güçlü bir planlama ile ‘Çözüm Odaklı Çalışma’ prensibinin bulunduğunu söyledi.

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Belediyesi’nin teşvikleri ile 2 yıl önce kurulan Dayı Karacabey Derneği’nin Başkanı,(Özel yaşamında ise Kayınpederi olan) Dayı Karacabey Derneği Başkanı Abdullah Yalazı’yı önceki gün makamında kabul ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mobil Başkan Ali Özkan, derneğin yaklaşık 300 üniversite öğrencisine karşılıksız burs vermesinin yanı sıra; yılda 500 bin lira tutarında da yardım yapmasının, büyük bir başarı olduğunu kaydetti.

“Bu Başarıyı Yakalayan Başka İlçe Yok”

Ziyarette; ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar, yiyecek ve zorunlu ihtiyaç yardımı, iftar yemeklerinin sunulması, ilaç masraflarının karşılanması, tekerlekli sandalye verilmesi, yaklaşık 300 üniversite öğrencisine karşılıksız burs verilmesi gibi çalışmaların, tüm Karacabey halkının yardımlaşma konusundaki duyarlılığın en güzel kanıtı olduğuna ve Türkiye genelinde de benzerinin çok az olduğuna vurgu yapıldı.

Amaçlarının, veren el ile alan eli buluşturmak ve önümüzdeki dönemde, tüm hayırseverlerin de katkıları ile bu çalışmaların daha da geniş kitlelere ulaşması olduğunu kaydeden Dayı Karacabey Derneği Başkanı Abdullah Yalazı da belediyenin dernek yönetimine sunduğu katkılar için tüm Karacabeyliler adına Mobil Başkan Özkan’a minnettar olduklarını kaydetti.

Derneğin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren ve yardımlaşmanın Türk toplumunun en güzel hasletlerinden biri olduğuna vurgu yapan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan da, Karacabey’de yıllardır böylesine önemli bir hayır kurumunun eksikliğinin önemli ölçüde hissedilmesinden ötürü göreve gelir gelmez, Dayı Karacabey Derneği’nin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Mobil Başkan Ali Özkan: ‘Başarının Temelinde Çözüm Odaklı Çalışma Yatıyor’

İhtiyaç sahiplerine yılda 500 bin lira tutarında yardım yapılmasının küçümsenmeyecek bir başarı olduğunun altını çizen Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan; “Akılcı yönetim anlayışı ile borç sarmalından çekip aldığımız ve güçlü bir finansal yapıya kavuşturduğumuz belediyemiz, büyük ölçekli projeleri de bir bir hayata geçiriyor. Bu başarılı performansın altında da kentin geçmişten bu yana var olan potansiyelinin harekete geçirilmesi ve güçlü bir planlama ile çözüm odaklı çalışmalarımız yatıyor. Tüm yönleri ile örnek gösterilen, kalkınmış bir kent hedefine de tüm ilçe halkı ile birlikte kararlılıkla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin