KARACABEYLİYİ CANINDAN BEZDİREN KALDIRIM İŞGALLERİ…

BİLHASSA KAHVEHANE ÖNLERİNE SANDALYE ÇIKARTILMASI KALDIRIMLARDA YÜRÜMEYİ İMKANSIZ KILIYOR!


KARACABEY BELEDİYESİ BU KEZ KARARLI

ÖZELLİKLE HANIM VATANDAŞLARI CANINDAN BEZDİREN KALDIRIM İŞGALLERİ  ÖNLENECEK! !

Karacabey Yeni Haber’in “Belediyenin Hastaneye ücretsiz yolcu taşıyan otobüsüne bindik” başlıklı yazımıza özellikle Hanımefendi Karacabeyliler,yorum yazarak kaldırım işgallerinden şikayet ettiler.Hanımefendiler yorumlarında; “Karacabey’in sokaklarında yürüyemiyoruz.

 Hele kahve önlerinden geçerken erkeklerin bakışlarından rahatsız olup,nasıl ve nereden yürüyeceğimizi şaşırıyoruz. Kara yoluna insek, bu sefer de araç sürücülerinin (yolun ortasından yürüme kaldırıma çık!) şeklinde ikazları ile mahcup oluyoruz” şeklinde konuştular.

Karacabey’den başka hiçbir yerde tanık olunmayan kahvehane önlerine sandalye çıkarılıp,güpegündüz kadın,kız, yaşlı ve gencin sokaklarda olduğu saatlerde babalarının malı gibi karşılıklı  sandalye atıp,  sohbet ederek sigara tüttüren aylak vatandaşların iyi niyetle de olsa bakışları özellikle hanımefendileri çok rahatsız ediyor.Ayrıca, her türlü sattığı eşyayı kaldırıma koyanlar tuğla,kiremit,el arabası,köfte,karpuz,kavun satan yerler ve ucuz eşya satıcıları geçilmez bir biçimde kaldırımları işgal ediyor.

BU KEZ MÜSAMAHA YOK !

Karacabey Belediyesi’nin başlattığı yeni uygulamada zabıtanın ısrarcı ve hoşgörüsüz olması bu çirkin ve rahatsız edici durumu önlemeye yetecektir.

Başkan Ali Özkan’ın tekrar aday olacağı gelecek  yerel seçimlerde Hanımefendilerden oy alması, kaldırım işgallerinin önlenmesi ile doğru orantılıdır. Özkan’ın bu durumu dikkate alacağına eminiz.

Kaldırım işgallerini önlemedeki ısrarlı uygulamalarına KARACABEY YENİ HABER olarak sonuna kadar  destekçiyiz!


FOTOĞRAFTA: Kaldırımı işgal ettirmeyen bir kahvehane önü..


 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin