KARACABEYSPOR’DAN KAMUOYUNA….

BİLGİLENDİRME

Karacabey Belediye Gençlikspor Yönetim Kurulu  kamuoyuna bir “BİLGİLENDİRME” yayımlayarak şöyle dedi: “İlçemizde Süper Amatör Kümeden BAL’a çıkma konusunda yanlış bir bilgi ve kanı oluşmuştur. Bu yüzden sizlere BAL’a çıkma statüsünü yayınlayarak ortadaki bilgi kirliliğinin kaldırılmasını istiyoruz.

Süper Amatör Küme, A ve B Grubu olmak üzere iki gruptan oluşmaktadır.Karacabey Belediyespor’umuz ise Süper Amatör Küme A Grubunda mücadele etmektedir. Statü gereği A ve B Grubunda ilk 3 sırayı alan takımlar ligin sonunda toplam 6 takım olarak Play Off’lara katılmaya hak kazanacaktır. Bu 6 takım kendi aralarında tek devreli lig oynayacaklardır. Toplam 5 maçlık bu ligin sonunda şampiyon olan takım doğrudan BAL Ligine yükselecek, 2.ve 3.olan takımlar ise BAL Liginden gelen 2 Bursa takımı ile tarafsız sahada tek maç üzerinden Play Out karşılaşması oynayacaktır. Play Outlar sonucunda 2 takım daha BAL Ligine yükselecektir.

Bu itibarla;

Takımımızın BAL Ligine çıkabilmesi için Gruplarda ilk 3 sırada yer alması ve Play Off’larda Şampiyon olması veya Play Out oynaması gerekmektedir.

Saygılarımızla…”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin