Karacabey,Süs Bitkisi Yetiştirmeyi Deneyecek

Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilciliği Başkanı Necla Yörüklü, Yönetim Kurulu Üyesi Esra Özkan ve Gazeteci Gül Kolaylı, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek, süs bitkileri üretimi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili kendisiyle görüş alışverişinde bulundu.


 Ziyarette, elverişli tarım toprakları ve coğrafyasıyla Karacabey için süs bitkisi alanında da ‘küçük bir Hollanda neden olmasın?’ düşüncesi ön plana çıkarken, Mobil Başkan Ali Özkan yaptığı açıklamada, kırsal kalkınmaya ek gelir ve yeni bir sektör oluşturulması fikrine sahip olduklarına vurgu yaparak, bu konuda yapılacak her türlü çalışmayı da sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi.

 Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilciliği Başkanı Necla Yörüklü, Yönetim Kurulu Üyesi Esra Özkan ve Gazeteci Gül Kolaylı, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Süs bitkileri üretimi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili Mobil Başkan Ali Özkan’la görüş alışverişinde bulunan temsilciler, ziyaret öncesi Karacabey’deki süs bitkileri alanında, ekimlerin nasıl yapılacağına dair ön çalışma yapma fırsatı da buldu.ziyaret-foto

Süs bitkileri için pazara uygun bir potansiyelin, Karacabey coğrafyasında olup olmadığını inceleyen temsilciler, bu alanda Karacabey, neden ikinci bir Yalova veya küçük bir Hollanda olmasın? diyerek, Mobil Başkan Özkan’a Karacabey’in süs bitkisi alanında önemli bir potansiyele sahip olduklarını söyledi.

Bu önemli alanda çiftçilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydeden ziyaretçiler, güzel kazanç imkânı sunan ve ekonomiye katkısı olan bu alan için Karacabey’in son derece elverişli coğrafi özelliklere sahip olduklarını belirtti.

“Yapılacak Tüm Çalışmaları Destekliyoruz”sus-bitkileriZiyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mobil Başkan Ali Özkan da Karacabey’in birçok yönden önemli değerlere sahip olduğuna vurgu yaparak; “Kırsal kalkınmaya ek bir gelir, yeni bir sektör oluşturulması, bizim için de gerçekten çok önemli… Biz bu anlamda yapılacak tüm çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz. İlgili kuruluşlarla görüşmelerimiz ve saha çalışmalarımız da durmaksızın sürüyor. Bu istişarelerin Karacabey’e ciddi değerler kazandıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin