KARADAĞ’A “AY-YILDIZ” ÇOK YAKIŞACAK!

KARADAĞ’I “AY-YILDIZ” SÜSLEYECEK !


ATATÜRK ANITI ÇEVRESİ DE YENİDEN DÜZENLENECEK

Karacabey Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde,  Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın çevre düzenlemesinin yanı sıra; Karadağ Radarlar bölgesi olarak bilinen Çalıbayırı Mevkii’ne  Ay-Yıldız motifi ile birlikte, Hastane Bayırı’na da Şelale projeleri için çalışmalar yapacağı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ‘Ortak Akıl ve İstişare Toplantıları’nda, Park-Bahçeler Müdürü Aybars Tunalı tarafından sunumu yapılan  projeler arasında göze çarpan, Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı etrafındaki çevre düzenleme çalışmalarının, Türkiye’de eşine az rastlanır ölçüde olduğu iddialı bir biçimde sunuldu.

Ayrıca, Çalıbayırı (Karadağ-Radarlar): 20.000 metrekare alana yapılacak ve özellikle otoban istikametinden daha net görülecek Türk Bayrağı projesi…13092049_959725044123416_3229980959340198831_n

Karacabey Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2016 yılı çalışma programında kamuoyuna açıklanan diğer projeleri  de şunlar:

Hastane Bayırı (Karacabey terminali): Çevre Yolu’ndan geçenler için farkındalık ve güzellik katacak kaya şelalesi, ışıklandırma projesi.

Nestle Fabrikası –Üst Geçit ve Civarı: Çiçekli ve yapraklı bitkiler ile mevsimsel vurgu yaratacak ağaçlar, bunların önünde yer alacak topiaria (şekilli) ağaçlar, uygulamalı peyzajlar ve  domates, soğan, karpuz, atçılık, longoz(nilüfer çiçeği), kangal köpeği gibi heykeller ile ortasında yer alan ihtişamlı ay yıldız figürü ve ışıklandırmalar.

Uluabat Refüjü: Çevre trafiği ile uyumlu, Cüruflu ve Topiaria ağaçlı peyzaj uygulaması.

Kanlı Çukur Şehir Parkı, Öğretmenler Parkı: Hobi bahçeleri.

Yeniköy’de: Özyuvam arkasında yer alan bölgede kurulacak yeni park.

Yeniköy Malkara Mevkiinde: Yolun son bölümünde kalan, girişten polis lojmanlarına kadar olan yeşil ve park çalışmaları.

Kurşunlu Mahallesi: Park ve Yeşil Alanlar.

13087383_959725084123412_7019286195243028417_nUluabat Mahallesi: Yolcular için kahve molası oluşturacak ve turistlik değeri arttıracak, köylü ürünlerinin pazarlanacağı turistik pazar bungalovları.

Şehit Pilot Yüzbaşı Atilla Acarca Park Düzenlemesi: Şehir girişinde buluna karayolu seviyesinde yükseltilerek, modern ve estetik peyzaj uygulamaları.

Uluabatlı Hasan Meydanı: Sığır önünde planlanan adeta ikinci bir meydan olacak Uluabatlı Hasan Meydan düzenlemesi.

Atatürk Kültür Parkı: Dikey bahçe ve duvar peyzajı uygulamaları.

Çeşitli Park ve Mesire Alanları: Gazi Mahallesi İncirli Park, Esentepe Mahallesi Barış Manço Parkı (Konak Düğün Salonu yanı), İlçemiz Bursa Caddesi’nde yer alan, orta refüjde topiaria bitkileri ile uygulamalı peyzaj düzenlemesi, Runguşpaşa Mahallesi’ne kurulacak Engelsiz Yaşam Parkı, Akçakoyun Mahallesi 473 parselde kurulmaya başlanan Karacabey Belediye Fidanlığı, Emirsultan Mahallesi Beşgen Parkı, Taşlık Mahallesi Mesire Alanı, Gölecik Mahallesi Mesire Alanı düzenlemeleri, Hamidiye Mahalle Parkı, Çavuş Mahallesi futbol sahası…

Lütfen Paylaşın ve Beğenin