KARADAĞ,TÜRK BAYRAĞI’NI BEKLİYOR !

HADİ ÖZKAN, HADİ ÖZKAN HADİİİ !


TAM ZAMANI,TAM ZAMANI ŞİMDİİİİ !!!

KARADAĞ’A AY-YILDIZLI  TÜRK BAYRAĞI’NI NAKIŞ GİBİ İŞLEMEYE BUNDAN UYGUN ZAMAN OLAMAZ!

Şanlı Bayrağımız Milletimizin Gururudur

Gürel ERGEN

Ulusal Bayraklar bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Türk bayrağı da  al rengini şehitlerimizin kanından almıştır.Milletimiz, yaşadığımız bu coğrafyada tarih boyunca bayrağı yere düşürmemek, bu güzel toprakları düşmana bırakmamak için savaş meydanlarında yıllarca kahramanlıkla mücadele etmiştir. Nice yiğitlerimiz, bu vatan uğruna tereddüt etmeden canlarını seve seve feda eder12507175_899754996787088_5060497441581175443_nek, şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bayrağımız milletimizin gururudur.

Bu gururumuzu tüm ilçe,hatta ülke genelinde paylaşmak için Karadağ (Çalı Bayırı) Radarlar Bölgesi’ne Karacabey ovasından ve çevre karayolundan net bir şekilde görülecek Türk Bayrağı resmetmenin tam zamanıdır. 

Çünkü,   ülkemizde Karacabey’imiz tek bir Karacabeylinin dahi onaylamayacağı “Bayrak Krizi” ile anılmaya başlamıştır. Hem aylar önce Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, (Karacabey Yeni Haber’in önerisinden de etkilenerek) Karadağ’a bir Türk Bayrağı resmedileceğine dair söz vermişti.

Önceki gün Türkiye gündemine bomba gibi düşen “KARACABEY BELEDİYESİ TÜRK BAYRAĞINI İNDİRİP, OSMANLI BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKTİ”  başlıklı haberler Karadağ’a Türk Bayrağı resmedilmesinin geciktirilmeden gerçekleştirilmesini zorunlu kılmaktadır.

Biz daha önceden çekilmiş ve Karadağ’ın net bir şekilde görüldüğü bazı fotoğraflara foto montaj ile Türk Bayrağı yerleştirdik. Ve kanımıza göre çok da hoş oldu.  Zira sadece Karacabey halkı değil, Karadağ’ı, İstanbul – İzmir ve Bursa- Çanakkale karayolunda seyreden tüm araçlardaki yolcular  da çok net biçimde görecek ve “Türk Bayrağını indirip,Osmanlı bayrağını asan Karacabey bu mu?” şeklinde düşünmek yerine, “Ne güzel bir düşünce. Helal olsun. Karacabey’e!” diyeceklerdir.

BU LEKE ANCAK BÖYLE TEMİZLENİR !

Karacabey kamuoyunun hep bir ağızdan;”HADİ ÖZKAN! HADİ ÖZKAN HADİİİ! TAM ZAMANI. TAM ZAMANI ŞİMDİİİ!”şeklinde seslenişlerini Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a iletiyoruz.

Ve inanıyoruz ki, cahil bir personelin kurbanı olan Karacabey Belediyesi’nin “Osmanlı Bayrağı Asan Şehir” şeklinde anılmasını sadece böylesi bir eylem unutturacaktır!

Bu leke de ancak böyle temizlenir!

Hadi Özkan!

 


 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin