KARAKAŞ’TAN KTSO’YA ZİYARET…

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyarette bulundu.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Meclis Başkanı Asım Ünen ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Karacabey tüccar ve sanayicisinin gelir idaresi ile ilgili beklenti ve talepleri paylaşıldı.

KTSO Başkanı Güncü, Karacabey’in ticaret ve sanayi yapısı hakkında bilgiler vererek, ilçenin Güney Marmara’nın parlayan yıldızı olması noktasında açıklamalarda bulundu.

Faaliyete geçen ve yapılmakta olan yatırımların ilçeye kazandıracağı ekonomik güçle Karacabey’in bereketli topraklarından ortaya çıkan katma değerin ülkemiz refahına katkı sağlayacağını belirten Başkan Güncü, “Bu katkıyı artırmak üzere KOBİ’lerimize pozitif ayrımcılık yapılmasını ve onların daha çok desteklenmesini istiyor, başta bürokrasi olmak üzere önlerindeki engelleri kaldırmak üzere çalışıyoruz ve hep birlikte daha çok çalışmalıyız” dedi.

3-KTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin de söz aldığı görüşmede, Başkan Karakaş’a, 1 Ocak 2016 da yürürlüğe girecek e-tebligat uygulaması ve yeni tip yazar kasalar ile ilgili geçiş süresinin uzatılması, kira stopaj oranın kaldırılması gibi beklentiler iletilirken, gelir idaresi ile mükelleflerin karşı karşıya geldikleri denetimlerde yaşanan sıkıntı ve mağduriyetler dile getirilerek, gelir idaresi denetçi ve uzmanlarının katılımıyla bilgilendirme seminerleri yapılması hususunda destekleri istendi.

2-Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş da, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın misafirperverliğine teşekkür ederken, Karacabey’in adının her geçen gün daha çok duyulduğunu söyledi. Karacabey’in cazibe merkezi olmaya başladığını belirten Karakaş, “Bu şekildeki buluşmalar bizim içinde çok önemli, buralarda aldığımız beklenti ve önerileri raporlayarak Bakanlığımıza ileteceğiz. Biz hep birlikte olmak, ülkemizin kalkınmasına katkı saglamak ve kayıt dışı ekonominin önüne geçerek haksız rekabet şartlarını ortadan kaldırmak zorundayız” dedi. Başkan Karakaş, ayrıca Denetim Koordinasyon Müdürlüğü uzmanlarımızın katılımıyla bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini belirtti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin