KARDEŞLİĞİ PERÇİNLEYEN ZİYARET

AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanlığı öncülüğünde ve AK Parti İl Başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programla Bursa ve Batman arasındaki kardeşlik bağı perçinlendi.

AK Parti Bursa teşkilatları Batman’a adeta çıkarma yaptı. AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanlığı öncülüğünde ve il başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Gönül Köprüsü’ Projesi kapsamında AK Parti İl ve Nilüfer İlçe yönetim kurulu üyeleri Batman teşkilatı ile birlikte şehirde bir dizi programa imza attı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı program Özgürder tarafından kurulan külliyenin ziyareti ile başladı.Başkanlar daha sonra Batman merkezinde esnaf ve halk ziyaretleri gerçekleştirdi. Batman Halkı’nın yoğun ilgisinin görüldüğü ziyaretlerin ardından Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımı ile AK Parti Batman İl Başkanlığı’na geçilerek çalışmalar ve projeler paylaşıldı. Dr. Mehmet Müezzinoğlu önderliğindeki heyet daha sonra Batman Valisi Ahmet Deniz’i ziyaret ederek çalışmaları ve bölgenin durumu hakkında bilgiler aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu’nun bölgedeki bazı aileleri ziyaretinin ardından yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen Bursa – Batman Gönül Köprüsü İftar Programı’na geçildi.BATMAN ZİYARETİ HABER (1)

Batman ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, gerçekleştirilen program sayesinde bölge halkının durumunu yerinde görme şansı yakaladıklarını belirtti.Başkan Torun, Türkiye’de kardeşliğin hiçbir şekilde bozulamayacağının altını çizerek, “Bu ülkenin güçlenmesini, büyümesini istemeyenler ve onların maşaları geçmişte Alevi – Sünni, Sağcı – Solcu diye bizleri bölmeye çalıştılar şimdi de aynı toprakların çocukları olan bizleri Kürt – Türk diye ayrıştırmak için çabalıyorlar. Biz bu oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz. Bizim için Edirne ne ise Kars odur. İstanbul neyse Diyarbakır odur. Etle tırnak gibiyiz ve İnşallah hep de böyle kalacağız. Medeniyetin başlangıcına sahne olan bu güzel topraklar İnşallah hak ettiği huzura kavuşacaktır. Bu yolda en büyük gücümüz yine kardeşliğimiz olacaktır” dedi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin