KAYIŞOĞLU’DAN ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARINA DESTEK

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU ANKARA’DA BİR ARAYA GELEN ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARINA DESTEK VERDİ.


ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN ATAMALARIYLA İLGİLİ DEVLETİN CİMRİLİK YAPMA HAKKI YOKTUR


ENGELLİ ÖĞRETMEN ADAYLARININ İSTEDİĞİ KADRO BİR HAKTIR, BİR LÜTUF DEĞİLDİR

20161103_102500CHP Bursa Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Türkiye’nin değişik illerinden gelen engelli öğretmen adaylarının Ankara’daki eylemine destek verdi. Milli Eğitim Bakanlığı önünde bir araya gelen engelli öğretmen adaylarının basın açıklamasına katılan Altaca Kayışoğlu, atama bekleyen engelli öğretmen sayısının bin 500 olduğunu hatırlatarak, iktidara seslendi: “Geçenlerde bir bakan, kamuya alımlarda cimri davranacaklarını açıkladı. Engelli kardeşlerimizin atamalarıyla ilgili devletin cimrilik yapma lüksü yoktur. Sosyal devlet olma ilkesinin bir gereğidir engelli kardeşlerimize kadro verilmesi. Türkiye Cumhuriyeti devletinin anayasasındaki sosyal devlet ilkesinin yerine getirilmesi için engelli kardeşlerimizin talebini TBMM’de dile getirmeye devam edeceğiz.”

Hükümetin engellilerine reva gördüğü uygulamaları her platformda dile getirdiklerini vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Engelli öğretmenlerimizin istediği kadro talebi bir haktır. Bir lütuf değildir. Bugün devlette engelli kadrolarının boş olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir an önce bu kadrolara atamaların yapılmasını gerektiğinin altını çiziyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a da çağrıda bulunan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Atanmayı bekleyen bin 500 engelli öğretmen arkadaşımızla ilgili kadro derhal açılmalıdır.
Türkiye’nin dört bir yanında birçok okulda dersler boş geçirilmektedir. Çocuklarımızın eğitimsiz kalmaması ve bu sorunun çözümü için engelli öğretmen adaylarının atamalarının bir an önce yapılmasında yarar gözükmektedir” diye konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin