KAZADAKİ SIR KEŞİF YAPILINCA ÇÖZÜLECEK

Karacabey ilçesinde 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı kazada kimin kusurlu olduğunun tespiti ile motosikleti hangi şahsın kullandığının belirlenebilmesi için mahkemece olay yerinde keşif yapılacak.

Olay, 13 Ağustos 2015 yılında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Karacabey TİGEM hara işletmesi karşısında Yusuf A. (40), idaresindeki 34 DH 5735 plakalı otomobil, sürücüsü belli olmayan 16 EHM 95 plakalı motosiklete çarptı. Kazada motosikletteki Bahri Kocaman (29) hayatını kaybederken, Vedat M. (49) ise ağır yaralandı.

Kazada kusurlu oldukları iddia edilen Mustafakemalpaşa ilçesinin Yeşilova köyünden motosikletle gelen Vedat M. ve otomobil sürücüsü Yusuf A. hakkında, Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet vermek’ suçundan 2 ila 15 yıl arası hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 sanığın yargılanmasına devam edilen duruşmaya tutuksuz yargılanan Yusuf A., Vedat M. ile ölen Bahri Kocaman’ın babası Süleyman, yakınları ve avukatları katıldı.

“OLAYDA KUSURLU OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM”
Sanık Yusuf A., “Aydın’dan İstanbul’a kendi aracımla gidiyordum. Tahminen sabah 06.30 civarında Karacabey’deki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) ait hara işletmesinin civarına geldim. Aniden tali yoldan önüme bir motosiklet fırladı, frene bastım ancak kazaya engel olamadım. Tahmini hızım saatte 105 veya 110 kilometreydi. Kazadan sonra hemen motosikletten savrulanlara yardıma koştum. Çok üzgünüm, ancak bu olayda kusurlu olduğumu düşünmüyorum” dedi.

“MOTOSİKLETİ BAHRİ KOCAMAN KULLANIYORDU”
Diğer tutuksuz sanık Vedat M. ise, “Bahri Kocaman’ın kullandığı motosikletin arkasında oturuyordum. Motosikleti ben kullanmıyordum. TİGEM’e ait harada işe yeni başladım. 08.00-16.0008.00-16.00 FREE mesaisi için işe gidiyorduk. Bursa-İzmir yoluna çıkacağımız sırada, yolda giderken arkadan bir araba çarptı, gerisini hatırlamıyorum. Zaten yoğun bakımda açtım gözümü, kalçam hala çatlak, tedavilerim devam ediyor. Yusuf A.’dan şikayetçiyim bir iş yapamıyorum, mağdurum” şeklinde konuştu.
Vedat M.’nin avukatı da, müvekkilinin motosikleti kullanmadığına, arkada oturduğuna dair köyden çıkarken gören tanıkları bulunduğunu ifade etti.

“ÖLEN ŞAHIS MOTOSİKLETİN ARKASINDAYDI”
Vedat M.’nin ifadelerinin ardından tekrar söz alan Yusuf A., “Ben çarptığımda kaputta sürüklenen ölen şahıstır. Lacivert mont ve lacivert pantolonundan tanıdığım kadarıyla, kafasında da şapka vardı. Diğer şahıs da yaralıydı. Ben ölen şahıs motorun arkasındaydı diye düşündüm kıyafetlerinden dolayı. Çünkü motosikletin arkasındaki şahıs kaputun üstüne düşüp, frene basınca sürüklendi. Ölen kişi bu kişiydi. Yaralı olan da Vedat M.’dir. Dili boğazına kaçmıştı, onu çıkardım. Hatta yüzünü gördüm” açıklamasında bulundu.

KEŞİF YAPILACAK
Bahri Kocaman’ın babası Süleyman ise, oğlunun ölümünden dolayı şikayetçi olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Savcısı ise, Vedat M.’nin kazada aynı zamanda zarar gördüğünü ve bu nedenle davaya müşteki olarak da katılabilmesi, otomobildeki Tuğba A.’nın tanık olarak ifadesinin alınması ile olay mahallinde keşif yapılmasını istedi.

Mahkeme heyeti de, bilirkişi marifetiyle olay mahallinde keşif yapılmasına ve yeni tanıkların bir sonraki duruşmada hazır bulundurulmasına hükmederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

 

 

 

KAYNAK. BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin